Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Mariusz Dziubiński DariuszLampkowski kandydat do Rady Powiatu Mławskiego kandydat do Rady Miasta Mława wybory samorządowe 2018
Logo
szkolenia kursy Mława egzamin państwowy na miescu blisko solidnie koparki koparko-ładowarki ładowarki walec drogowy

Mławska prokuratura stawia zarzuty urzędnikowi PINB i projektantowi budowlanemu


prokuratura-2W dniu dzisiejszym (11 kwietnia) mławska prokuratura postawiła zarzuty dwóm osobom związanym z projektowaniem obiektów budowlanych. Zarzuty dotyczą przekroczenia uprawnień przez urzędnika Powiatowego Nadzoru Budowlanego w Mławie oraz poświadczenia nieprawdy w dokumentach przez jednego z mławskich projektantów.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

– Dzisiaj prokuratura postawiła zarzuty dwóm osobom związanym z projektowaniem obiektów budowlanych oraz nadzorem nad takimi czynnościami.

Zarzut z art. 231 par. 2 KK (dotyczący przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej – red.) został przedstawiony pracownikowi Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Mławie.

Jednemu z mławskich projektantów został postawiony zarzut z art. 271 par. 1 KK (dotyczący poświadczenia nieprawdy w  dokumentach – red.). Sprawa jest rozwojowa, zarzuty mogą być rozszerzone, mogą pojawić się również inne – informuje Marcin Bagiński Prokurator Rejonowy w Mławie.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

3
KOMENTARZE

1500
kotek

Zapraszam również do inspektoratu w Działdowie. Tu jest podobnie jak w Mławie

tola

Łapówki, nepotyzm i korupcja to cechy mławskiej administracji. Powinno podać się inicjały łapówkarzy.

...

Nie tylko Mława, Tolu, i nie tylko administracja – to jest powszechne zjawisko w Polsce i to niemal jak w Rosji…