Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Szkolenia Inkubator Mława profesjonalny opiekun
Pumpjack Party Game Google Play
Logo

Mławska prokuratura stawia zarzuty urzędnikowi PINB i projektantowi budowlanemu


prokuratura-2W dniu dzisiejszym (11 kwietnia) mławska prokuratura postawiła zarzuty dwóm osobom związanym z projektowaniem obiektów budowlanych. Zarzuty dotyczą przekroczenia uprawnień przez urzędnika Powiatowego Nadzoru Budowlanego w Mławie oraz poświadczenia nieprawdy w dokumentach przez jednego z mławskich projektantów.

– Dzisiaj prokuratura postawiła zarzuty dwóm osobom związanym z projektowaniem obiektów budowlanych oraz nadzorem nad takimi czynnościami.

Zarzut z art. 231 par. 2 KK (dotyczący przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej – red.) został przedstawiony pracownikowi Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Mławie.

Jednemu z mławskich projektantów został postawiony zarzut z art. 271 par. 1 KK (dotyczący poświadczenia nieprawdy w  dokumentach – red.). Sprawa jest rozwojowa, zarzuty mogą być rozszerzone, mogą pojawić się również inne – informuje Marcin Bagiński Prokurator Rejonowy w Mławie.

JK

Pin It
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

3 komentarze

 1. kotek 13/04/2016 o 11:20

  Zapraszam również do inspektoratu w Działdowie. Tu jest podobnie jak w Mławie

 2. tola 11/04/2016 o 22:08

  Łapówki, nepotyzm i korupcja to cechy mławskiej administracji. Powinno podać się inicjały łapówkarzy.

  • 12/04/2016 o 06:22

   Nie tylko Mława, Tolu, i nie tylko administracja – to jest powszechne zjawisko w Polsce i to niemal jak w Rosji…

Skomentuj

Portal codziennikmlawski.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Prosimy jednak o zachowanie kultury i nie używanie słów powszechnie uważanych za wulgarne i obraźliwe.
Nie upowszechniamy Twojego adresu e-mail.