Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
meblolux

Mławska prokuratura stawia zarzuty urzędnikowi PINB i projektantowi budowlanemu


prokuratura-2W dniu dzisiejszym (11 kwietnia) mławska prokuratura postawiła zarzuty dwóm osobom związanym z projektowaniem obiektów budowlanych. Zarzuty dotyczą przekroczenia uprawnień przez urzędnika Powiatowego Nadzoru Budowlanego w Mławie oraz poświadczenia nieprawdy w dokumentach przez jednego z mławskich projektantów.

– Dzisiaj prokuratura postawiła zarzuty dwóm osobom związanym z projektowaniem obiektów budowlanych oraz nadzorem nad takimi czynnościami.

Zarzut z art. 231 par. 2 KK (dotyczący przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej – red.) został przedstawiony pracownikowi Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Mławie.

Jednemu z mławskich projektantów został postawiony zarzut z art. 271 par. 1 KK (dotyczący poświadczenia nieprawdy w  dokumentach – red.). Sprawa jest rozwojowa, zarzuty mogą być rozszerzone, mogą pojawić się również inne – informuje Marcin Bagiński Prokurator Rejonowy w Mławie.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

3 - liczba komentarzy w artykule "Mławska prokuratura stawia zarzuty urzędnikowi PINB i projektantowi budowlanemu"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
kotek
Gość

Zapraszam również do inspektoratu w Działdowie. Tu jest podobnie jak w Mławie

tola
Gość

Łapówki, nepotyzm i korupcja to cechy mławskiej administracji. Powinno podać się inicjały łapówkarzy.

...
Gość

Nie tylko Mława, Tolu, i nie tylko administracja – to jest powszechne zjawisko w Polsce i to niemal jak w Rosji…

wpDiscuz