Zawkrze zarządzenie wspólnotami

Mławianka i Korona na remis. Niewykorzystany karny

Miniony weekend przyniósł naszym zespołom rywalizującym w czwartej lidze po jednym oczku. Szydłowianie zremisowali z MKS-em Ciechanów, natomiast Mławianka podzieliła się punktami z Mazovią Mińsk Mazowiecki.

W 52. minucie podopieczni Tomasza Aziewicza powinni wyjść na prowadzenie. Po dalekim wykopie Mateusza Leśniewskiego, Jarosław Sawicki ruszył zdecydowanie do przodu. Bramkarz Mazovii nie widział innego sposobu na jego zatrzymanie jak tylko ostry atak na naszego zawodnika. Arbiter uznał to zagranie za faul miejscowego golkipera, co skończyło się odgwizdaniem rzutu karnego. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Marcin Tomczak, ale przegrał pojedynek z Karolem Budzikurem.

Potem do głosu doszli gospodarze i gdyby nie świetnie dysponowany Leśniewski, mławianie wróciliby do domu z przegraną. Najpierw w instynktowny sposób obronił uderzenie głową Piotra Sobótki, a potem sparował przed siebie wyjątkowo mocny strzał Łukasza Puciłowskiego.

Szydłowianie walczyli w Ciechanowie z niepokonanym na wiosnę MKS-em. Po dwudziestu siedmiu minutach zanosiło się na niespodziankę. Po zagraniu od Mateusza Kowalskiego, Paweł Podlewski nie miał problemów z pokonaniem Rafała Olszewskiego.

Ciechanowianie wyrównali tuż przed przerwą, sposób na pokonanie Przemysława Węgierskiego znalazł Bartosz Mroczek. Na szczęście w kolejnych sytuacjach bramkarz Korony był już zaporą nie do przejścia. Wygrał pojedynki m.in. z Dominikiem Lemankiem i Marcinem Kruczykiem.

W następnej kolejce Korona zmierzy się na wyjeździe z Huraganem Wołomin, a mławianie powalczą na własnym terenie z Wkrą Bieżuń. Początek spotkania godz. 12.

Mazovia Mińsk Mazowiecki – MKS Mławianka Mława 0:0

Mławianka: Leśniewski – Francuz, Komorowski, Abramczyk, Dąbkowski, Masiak, Alancewicz (46. Sawicki), Tomczak, Rusiecki, Podliński

MKS Ciechanów – Korona Szydłowo 1:1 (1:1)

Korona: Węgierski – Walasiński, Karpiński, Wodzyński, Kieczmer (81 Kacprzak) – M. Kowalski, Głowacki, Sowiński (68 Bartkowski), Kacper Małecki – Bartnikowski, Podlewski

Inne wyniki XXI kolejki: Bzura – Huragan 0:1, Wkra – Mazur 0:1,  Ostrovia – Przasnysz 2:1, Ożarowianka – Czarni 2:0, Gąbin – Łomianki 0:3 – walkower, Bug – Wisła II 0:8, Naprzód – pauzaBez tytułu