Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
fiołek alpejski kącik kreatywny codziennik inspiruje
Logo

Mława pamięta o tragedii w Smoleńsku


sliderModlitwą, zapaleniem zniczy i biało – czerwonymi kwiatami władze miasta i powiatu, partie polityczne, organizacje i stowarzyszenia oraz mieszkańcy uczcili szóstą rocznicę tragicznej śmierci pod Smoleńskiem Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, jego małżonki i wszystkich naszych rodaków lecących tego dnia na uroczystości w Katyniu.

cdziennik_inspiruje

O godz. 18 mławianie spotkali się w kościele pw. Świętej Trójcy na koncelebrowanej Mszy św. w intencji zmarłego Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego oraz wszystkich ofiar tragicznego lotu. Proboszcz ks. dr Ryszard Kamiński wygłaszając homilię nawiązał do symboliki Grobu Pańskiego oraz nakazu słuchania bardziej Boga niż ludzi.

Druga część uroczystości odbyła się pod Dębem Pamięci na Starym Rynku. Lektor przypomniał zdarzenia z 10 kwietnia 2010 roku, podkreślając, że do dziś wszystkie okoliczności tego zdarzenia nie zostały wyjaśnione.

– Jestem przekonany że każdy z nas pamięta te chwile i informacje, które do nas dotarły, że samolot na pokładzie którego jest prezydent rozbił się. Płonie, a my nie jesteśmy w stanie udzielić pomocy. Szczególne doświadczenie dla nas i szczególny ból.  To dlatego ten 13 dąb jest w centrum naszego miasta – mówił przy Dębie Pamięci burmistrz Sławomir Kowalewski.

Pod Dębem Pamięci zapłonęły znicze, znak pamięci o tych, którzy zginęli 10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

6 - liczba komentarzy w artykule "Mława pamięta o tragedii w Smoleńsku"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
MartaM
Gość

O zbrodni katyńskiej wszyscy zapomnieli? Patrioci z bożej łaski

...
Gość

Marto, zbrodnia katyńska to nie to samo co tragedia smoleńska, między jednym a drugim jest bardzo wielka różnica. Nad zamordowanymi w Katyniu, Miednoje itd chylę nisko czoła, ale ofiary katastrofy smoleńskiej to jednak wielka różnica z ofiarami bestialsko zamordowanymi przez NKWD.

x
Gość

Prawdziwi patrioci byli w Warszawie

...
Gość

Jakoś mi Twój wpis nie wygląda na wpis prawdziwego patrioty, raczej snoba, narcyza, egoisty… :/

ja5
Gość

Raczej prowokatora to jest wpis, który chce patriotów ośmieszyć

cek
Gość

aj tam od razu ,, prowokatora”. Ogarnij się ja5

wpDiscuz