Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Szkolenia Inkubator Mława profesjonalny opiekun
Pumpjack Party Game Google Play
Logo

Mława pamięta o tragedii w Smoleńsku


sliderModlitwą, zapaleniem zniczy i biało – czerwonymi kwiatami władze miasta i powiatu, partie polityczne, organizacje i stowarzyszenia oraz mieszkańcy uczcili szóstą rocznicę tragicznej śmierci pod Smoleńskiem Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, jego małżonki i wszystkich naszych rodaków lecących tego dnia na uroczystości w Katyniu.

O godz. 18 mławianie spotkali się w kościele pw. Świętej Trójcy na koncelebrowanej Mszy św. w intencji zmarłego Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego oraz wszystkich ofiar tragicznego lotu. Proboszcz ks. dr Ryszard Kamiński wygłaszając homilię nawiązał do symboliki Grobu Pańskiego oraz nakazu słuchania bardziej Boga niż ludzi.

Druga część uroczystości odbyła się pod Dębem Pamięci na Starym Rynku. Lektor przypomniał zdarzenia z 10 kwietnia 2010 roku, podkreślając, że do dziś wszystkie okoliczności tego zdarzenia nie zostały wyjaśnione.

– Jestem przekonany że każdy z nas pamięta te chwile i informacje, które do nas dotarły, że samolot na pokładzie którego jest prezydent rozbił się. Płonie, a my nie jesteśmy w stanie udzielić pomocy. Szczególne doświadczenie dla nas i szczególny ból.  To dlatego ten 13 dąb jest w centrum naszego miasta – mówił przy Dębie Pamięci burmistrz Sławomir Kowalewski.

Pod Dębem Pamięci zapłonęły znicze, znak pamięci o tych, którzy zginęli 10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem.

JK

Pin It
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

6 komentarzy

 1. MartaM 11/04/2016 o 18:01

  O zbrodni katyńskiej wszyscy zapomnieli? Patrioci z bożej łaski

  • 11/04/2016 o 20:01

   Marto, zbrodnia katyńska to nie to samo co tragedia smoleńska, między jednym a drugim jest bardzo wielka różnica. Nad zamordowanymi w Katyniu, Miednoje itd chylę nisko czoła, ale ofiary katastrofy smoleńskiej to jednak wielka różnica z ofiarami bestialsko zamordowanymi przez NKWD.

 2. x 11/04/2016 o 09:05

  Prawdziwi patrioci byli w Warszawie

  • 11/04/2016 o 09:46

   Jakoś mi Twój wpis nie wygląda na wpis prawdziwego patrioty, raczej snoba, narcyza, egoisty… :/

   • ja5 11/04/2016 o 10:34

    Raczej prowokatora to jest wpis, który chce patriotów ośmieszyć

    • cek 11/04/2016 o 10:54

     aj tam od razu ,, prowokatora”. Ogarnij się ja5

Skomentuj

Portal codziennikmlawski.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Prosimy jednak o zachowanie kultury i nie używanie słów powszechnie uważanych za wulgarne i obraźliwe.
Nie upowszechniamy Twojego adresu e-mail.