Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
meblolux

Radni miasta w słusznej sprawie razem a jednak osobno


liderW Mławie będzie Rondo Flagi Polskiej. Na ostatniej sesji rady miasta w dniu 29 marca br.  zapadła uchwała o nadaniu takiej nazwy  skrzyżowaniu ulic Marszałkowskiej i Mikołaja Kopernika. Wniosek o to złożyła do urzędu miasta 23 marca br. grupa 17 radnych.

– Wnioskujemy o nadanie nazwy Rondo Flagi Polskiej rondu położonemu na skrzyżowaniu ul. Mikołaja Kopernika i Alei Marszałkowskiej dla uczczenia flagi państwowej Rzeczypospolitej Polskiej. Biało – czerwone barwy flagi są jednym z symboli państwowych Polski i pozostają pod szczególną ochroną prawną – uzasadniał potrzebę podjęcia takiej uchwały radny Arkadiusz Dłubisz.

Wszyscy radni bez dyskusji poparli przedstawiony projekt uchwały.

Będzie ona obowiązująca po upływie 14 dni od jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Mazowieckiego. Analizując terminy publikacji aktów prawa miejscowego w dzienniku jest realne, że 2 maja 2016 w Mławie będzie obowiązywała nazwa Rondo Flagi Polskiej.

Wydaje się więc, że sprawa nadania takiej nazwy dla ulicy nie jest w żaden sposób kontrowersyjna, jak bywa nie raz przy nadawaniu ulicom patronów. Przeciwnie, nawiązuje do wartości najtrwalej związanych z tożsamością narodową. Dlaczego więc nie wszyscy radni podpisali się pod wnioskiem?

Na to pytanie nie umiał odpowiedzieć radny Arkadiusz Dłubisz.

– Nie otrzymaliśmy takiej propozycji – odpowiada krótko zapytany o to samo radny Michał Pol (PiS).

Pod wnioskiem podpisali się wszyscy radni tzw. koalicji popierającej burmistrza Sławomira Kowalewskiego. Przypomnijmy radnymi miasta jest 10 osób startujących z Komitetu Wyborczego Wyborców Sławomira Kowalewskiego, 6 osób  z Komitetu Wyborczego Wyborców Mława 2014 Henryka Antczaka, 1 radny SLD i ci radni pod wnioskiem się podpisali.

 Propozycji podpisania wniosku nie otrzymali radni Jerzy Rakowski (KWW Wspólnota Mławska), Henryk Kacprzak (KWW Moje Miasto Mława 2014), Michał Pol (Prawo i Sprawiedliwość), a nawet Michał Nowakowski (KWW Mazowiecka Wspólnota Samorządowa) który w tej kadencji zaprzestał krytyki burmistrza.

Wszyscy radni w tej słusznej sprawie zagłosowali jednakowo. Czy jednak w takich sprawach warto wzorować się na podziałach jakie obserwujemy w polityce szczebla krajowego i przenosić je do samorządów?

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

11 - liczba komentarzy w artykule "Radni miasta w słusznej sprawie razem a jednak osobno"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
staton
Gość

normalnie pierwsza klasa…..jak już nie wiemy czym się zająć, to sobie znajdziemy rondo na zadupiu….znajdziemy patriotyczną nazwę (trudno mówić o dopasowaniu bo rondo w lesie i z flagą nijak się ma)……następnie zapewne będzie uroczyste otwarcie z udziałem młodzieży, urzędników (wszak władza będzie otwierać więc obecność obowiązkowa) i innych organizacji (druhu Rekinie- pierwszy raz mówię – nie idź)….a na koniec zrobimy sobie imprezę na której kacyki będą chwalić Wasze błogarodie. Naprawdę suuuper

INC
Gość

Nowakowski- taki „opozycjonista”, który z Kowalewskim trzymają się jak dobrzy znajomi.

Obserwator
Gość

Gdyby radnym był Olszewski, to sytuacja wyglądałaby inaczej.

Okolice
Gość

Proszę bardzo, burmistrz Mławy także wprowadza segregację… na razie radnych, a może już i mieszkańców posegregował?
Ciekawe jakie kryteria stosuje do tych podziałów na lepszy i gorszy sort.

Tylko Prawda
Gość

Burmistrz ładnie „czaruje” mówiąc o dialogu i współpracy. Juz chyba tylko „glupi” będzie wierzył w jego szczere intencje.
Skoro „jego” radni nie chcą współpracy to niby on? Śmiechu warte.

Kola
Gość

Czyli, że w Mławie większość wyborców jest głupich skoro na niego głosują, bo jakoś wygrywa ? Jakoś w to nie wierzę.

Tylko Prawda
Gość

Wygrywa bo w Mlawie nie ma konkurencji. Nie widzisz tego? To masz wielki problem haha

...
Gość

No niestety, wnioski się same nasuwają, ale…
Burmistrz jest bardzo dobrym manipulantem, dlatego efekty jego działań są jak u dobrego hipnotyzera.

czytelnik
Gość

to proste , pozostali radni nie popierają działań P. Burmistrza, no może P. Nowakowski ( w tej kadencji)

Jadzia
Gość

Burmistrz nie robi segregacji , po prostu niektórzy radni chcą być w opozycji np. Rakowski- zagorzały przeciwnik Burmistrza i mieszkańców ZATORZA

mławiak
Gość

kapitalny pomysł Flaga Polska- to brzmi dumnie !

wpDiscuz