Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
meblolux

Ogromne zainteresowanie programem 500 plus w Mławie


sliderrJuż na kilka minut przed otwarciem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mławie ustawiła się długa kolejka osób chcących złożyć wniosek o świadczenie wychowawcze w ramach programu 500 plus. Osoby składające wniosek z reguły przyszły z wypełnionym już drukiem o wypłatę świadczenia. Pomimo, że MOPS przygotował kilka stanowisk przyjmujących wnioski, to kolejka osób oczekujących ustawiła się aż na ulicy przed ośrodkiem.

– Wnioski przyjmowane są na trzech stanowiskach usytuowanych na parterze budynku w pomieszczeniu świetlicy. Na pewno przez cały miesiąc kwiecień pracować będziemy w godzinach 8.00 – 20.00. Wnioski są przyjmowane i rejestrowane, dopiero potem będziemy sprawdzać wszystkie dokumenty, a przede wszystkim zaświadczenia o dochodach tam gdzie były wymagane – mówi Anna Boćkowska kierownik działów.

– Dziś do godziny 14 złożono 230 wniosków. Drogą elektroniczną wpłynęło wniosków 18. Po ich rozpatrzeniu wydane zostaną decyzje o przyznaniu świadczenia, które należy dostarczyć osobom, które je złożyły. Myślę, że pierwszych wypłat można spodziewać się raczej w miesiącu maju – podaje Andrzej Cybulski główny specjalista ds. świadczeń rodzinnych MOPS Mława.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz