Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Zawkrze zarządzenie wspólnotami
Logo

W święta drogówka też czuwać będzie nad bezpieczeństwem pieszych i kierowców


slider 18.01Święta Wielkanocne to czas rodzinnych spotkań i  wyjazdów. Zajęci planowaniem świat często zapominamy o najważniejszym – o bezpieczeństwie.

Policjanci ruchu drogowego pracujący w tym okresie na drogach będą sprawdzać stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów  jak również egzekwować obowiązek korzystania z pasów bezpieczeństwa. Szczególną uwagę funkcjonariusze zwrócą na prędkość. Warto pamiętać, że szybka jazda niekoniecznie wiąże się z szybszym dotarciem do celu, a może być przyczyną tragedii.

Drogówka zwróci też uwagę na wykroczenia popełniane przez kierujących wobec pieszych. Będzie też zdecydowanie reagować na wykroczenia popełniane przez pieszych.

Kontrolowane będą pojazdy ciężarowe o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton pod kątem zasadności przejazdu  – w pierwszy i drugi dzień Wielkiej Nocy obowiązują ograniczenia ruchu tych pojazdów w godzinach 8-22 oraz w Wielką Sobotę w godzinach 18-22.

Wszyscy ci, którzy zdecydują się korzystać z publicznych środków transportu powinni zadbać by nie stać się ofiarą przestępstwa. Nie przechowujmy dokumentów i pieniędzy w tylnych kieszeniach spodni, w zewnętrznych kieszeniach płaszcza czy kurtki. Zwróćmy uwagę na podręczne torby, nie pozostawiajmy ich bez opieki. Policjanci apelują, aby panie trzymały torebki z dokumentami pod pachą, co uniemożliwi wyrwanie lub odcięcie paska torebki.  Wyjątkowo ostrożnym i czujnym trzeba być w miejscach dużych skupisk ludzkich, czy to podczas zakupów w czy też na dworcach kolejowych i przystankach autobusowych.

oprac. JK

źródło: Zespół Prasowy KWP zs. Radomiu/ AP

Pin It
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz