Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Sławomir Kowalewski kandydat na burmistrza Mława 2018 samorządowcy Mława powiat mławski
Logo
Czarnecka Bielska
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Powitanie wiosny ,, Wiosna, ach to ty!” w Szkole Podstawowej w Dzierzgowie


Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Dnia 21. 03.2016r. w  Szkole Podstawowej im. marsz. Józefa Piłsudskiego odbyła się uroczystość powitania wiosny. Wzięli w niej udział wszyscy uczniowie klas 0 – VI oraz przedszkolaki z „Akademii Malucha”.

Zebranych powitała Pani Dyrektor Marzena Nowicka, wyraziła zadowolenie z kultywowania tradycji oraz życzyła wszystkim wspaniałej zabawy. Spotkanie zostało zapoczątkowane wysłuchaniem piosenki Marka Grechuty pt. „ Wiosna, ach to ty!”, po czym prowadzący uroczystość przybliżyli zebranym tradycje związane z Marzanną. Dzieci z przedszkola wykonały skoczną piosenkę  „ Kle, kle, boćku”. Kolejnym punktem obchodów powitania wiosny był montaż słowno – muzyczny zaprezentowany  przez uczniów klasy II a. W dalszej części uroczystości inicjatywę przejęła Rada Samorządu  Uczniowskiego, przedstawiając  z „ przymrużeniem oka” wiosenny pokaz mody, entuzjastycznie przyjęty przez zebranych. Występy prezenterów  mody uświetniły popisy wokalne uczennic klasy IV. Kulminacyjnym punktem spotkania stał się barwny korowód uczniowski z wykonaną misternie przez Koło Regionalne Marzanną na boisko szkolne. Tam też dokonano symbolicznego pożegnania złej zimy oraz powitania upragnionej wiosny. Tradycji stało się za dość – wszyscy dobrze się bawili.

Organizatorzy uroczystości: Edyta Szlachcionek, Marzena Milewska, Grażyna Rybacka, Joanna Gąsiorowska, Agata Nowakowska.

źródło i foto: SP w Dzierzgowie

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500