Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Powitanie wiosny ,, Wiosna, ach to ty!” w Szkole Podstawowej w Dzierzgowie


KSP Mława nabór

Dnia 21. 03.2016r. w  Szkole Podstawowej im. marsz. Józefa Piłsudskiego odbyła się uroczystość powitania wiosny. Wzięli w niej udział wszyscy uczniowie klas 0 – VI oraz przedszkolaki z „Akademii Malucha”.

Zebranych powitała Pani Dyrektor Marzena Nowicka, wyraziła zadowolenie z kultywowania tradycji oraz życzyła wszystkim wspaniałej zabawy. Spotkanie zostało zapoczątkowane wysłuchaniem piosenki Marka Grechuty pt. „ Wiosna, ach to ty!”, po czym prowadzący uroczystość przybliżyli zebranym tradycje związane z Marzanną. Dzieci z przedszkola wykonały skoczną piosenkę  „ Kle, kle, boćku”. Kolejnym punktem obchodów powitania wiosny był montaż słowno – muzyczny zaprezentowany  przez uczniów klasy II a. W dalszej części uroczystości inicjatywę przejęła Rada Samorządu  Uczniowskiego, przedstawiając  z „ przymrużeniem oka” wiosenny pokaz mody, entuzjastycznie przyjęty przez zebranych. Występy prezenterów  mody uświetniły popisy wokalne uczennic klasy IV. Kulminacyjnym punktem spotkania stał się barwny korowód uczniowski z wykonaną misternie przez Koło Regionalne Marzanną na boisko szkolne. Tam też dokonano symbolicznego pożegnania złej zimy oraz powitania upragnionej wiosny. Tradycji stało się za dość – wszyscy dobrze się bawili.

Organizatorzy uroczystości: Edyta Szlachcionek, Marzena Milewska, Grażyna Rybacka, Joanna Gąsiorowska, Agata Nowakowska.

źródło i foto: SP w Dzierzgowie

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz