Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Zawkrze zarządzenie wspólnotami
Logo

Mławianie uczcili 222 rocznicę wybuchu Powstania Kościuszkowskiego


slider dobryBiało czerwone wiązanki kwiatów i zapalone znicze pod Kopcem Tadeusza Kościuszki  przypominać mają mieszkańcom naszego miasta o 222 rocznicy wybuchu Insurekcji Kościuszkowskiej.

Wczoraj (23 marca)  członkowie Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Mławskiej, władze miasta, radni miejscy, proboszcz parafii św. Jana Kantego ks. Janusz Cegłowski, nieliczni mieszkańcy oraz młodzież i nauczyciele Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 zebrali się przy Kopcu Kościuszki na Wólce.

O znaczeniu Powstania Kościuszkowskiego opowiedział prezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Mławskiej Przemysław Miecznik. Młodzież przypomniała jaki przebieg miało powstanie kościuszkowskie. Po odśpiewaniu hymnu narodowego i modlitwie delegacje złożyły kwiaty i zapaliły znicze.

RK

 

 

 

 

Pin It
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz