Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Mławianie uczcili 222 rocznicę wybuchu Powstania Kościuszkowskiego


slider dobryBiało czerwone wiązanki kwiatów i zapalone znicze pod Kopcem Tadeusza Kościuszki  przypominać mają mieszkańcom naszego miasta o 222 rocznicy wybuchu Insurekcji Kościuszkowskiej.

KSP Mława nabór

Wczoraj (23 marca)  członkowie Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Mławskiej, władze miasta, radni miejscy, proboszcz parafii św. Jana Kantego ks. Janusz Cegłowski, nieliczni mieszkańcy oraz młodzież i nauczyciele Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 zebrali się przy Kopcu Kościuszki na Wólce.

O znaczeniu Powstania Kościuszkowskiego opowiedział prezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Mławskiej Przemysław Miecznik. Młodzież przypomniała jaki przebieg miało powstanie kościuszkowskie. Po odśpiewaniu hymnu narodowego i modlitwie delegacje złożyły kwiaty i zapaliły znicze.

RK

 

 

 

 

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz