Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Zespół Muzyczny AKTON wesela imprezy dancingi
Logo

Dziś trwa akcja „Bezpieczne przejście” – wzmożone kontrole policji


Plebiscyt Najlepszy Radny Miasta Mlawa biezacej kadencji Radni Mlawa glosowanie

stary rynek 15Od 6:00 rano do końca dzisiejszego dnia policjanci wydziału ruchu drogowego prowadzić będą wzmożone działania kontrolne pn. Bezpieczne przejście. Policjanci zwracać będą szczególną uwagę  nie tylko na zachowanie pieszych ale także kierowców w rejonie przejścia dla pieszych.  

W 2015 roku, na drogach powiatu mławskiego doszło do 16 wypadków z udziałem pieszych –  o 6 więcej niż w roku 2014. W wypadkach tych zginęło 7 osób a 11 zostało rannych. Do wielu z tych zdarzeń doszło właśnie na przejściach dla pieszych.

Najczęstsze przewinienia pieszych, to nagłe wtargnięcie na przejście  oraz przechodzenie na czerwonym świetle. Niewłaściwe zachowanie kierowców w rejonie przejścia, to nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu oraz  niezachowanie ostrożności przed zbliżaniem się do przejścia dla pieszych.

Policja apeluje również o używanie elementów odblaskowych po zmierzchu. Odblaski przydają się nie tylko poza terenem zabudowanym, ale także w mieście. Wiele przejść dla pieszych jest słabo oświetlonych. Dzięki niewielkiemu odblaskowi na kurtce, spodkach lub obuwiu, pieszy jest dobrze widoczny – warto o tym pamiętać.

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz