Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Zespół Muzyczny AKTON wesela imprezy dancingi
Logo

Plac zabaw jak miasteczko ruch drogowego


mosirrDwie lokomotywy, autobus, autka, helikopter, skuter i motocykl na sprężynie znajdą się na nowym placu zabaw, który powstanie w tym roku na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Sąd konkursowy wybrał najlepszą pracę spośród 7 zgłoszonych w odpowiedzi na ogłoszony przez miasto konkurs na wykonanie koncepcji budowy placu zabaw na terenie MOSiR-u. Zwycięska firma NOVUM Wyposażenie Placów Zabaw Sławomir Chmieliński z Pasymia zostanie zaproszona do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, prowadzonego w trybie zamówienia z wolnej ręki.

 Za niespełna 250 tys. zł. wykonawca zaproponował plac zabaw, którego koncepcja wzoruje się na mieście pełnym życia, z ulicami i różnymi pojazdami. Zestawy zabawowe zostały zaprojektowane w taki sposób, by sprzyjać integracji dzieci. Członkowie sądu konkursowego przyznają, że na wybór tej koncepcji miał znaczenie walor edukacyjny zaproponowanego placu zabaw. Obok zabawek – pojazdów pojawią się pionowe i poziome znaki drogowe, dzięki którym dzieci od najmłodszych lat będą poznawały zasady ruchu drogowego. Na placu zabaw znajdą się także ławki i kosze na śmieci. Wszystko stanie na bezpiecznej dla maluchów nawierzchni, w otoczeniu zieleni.

Inwestycja ma być zrealizowana w lipcu tego roku.   Przypomnijmy, że plac zabaw na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i rekreacji to pierwszy projekt, który jest realizowany w ramach Mławskiego Budżetu Obywatelskiego.

źródło i foto: UM Mława

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz