Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Kuciejczyk z brązem mistrzostw Polski weteranów


sport-1W Toruniu rozegrano halowe mistrzostwa Polski weteranów w lekkiej atletyce. Pod nieobecność Alfreda Jóźwiaka, naszym jedynym reprezentantem okazał się Henryk Kuciejczyk. Szydłowianin walczył na dwóch biegowych dystansach w kategorii wiekowej M-55.

KSP Mława nabór

– Występ na 800 metrów potraktowałem jako przetarcie przed najważniejszym startem mistrzostw. Całą uwagę skupiałem na dystansie 3 km, w końcu broniłem tytułu wywalczonego przed rokiem – podkreśla nasz zawodnik.

Zmagania na krótszym odcinku zakończył na piątym miejscu. Do zwycięzcy Jana Cząstka stracił blisko dziesięć sekund. Na pozostałych medalowych pozycjach uplasowali się Stanisław Łańcucki i Ryszard Dryps.

Z dwójką ostatnich zawodników Kuciejczyk zmierzył się ponownie na 3000 metrów. Na trasie nie oszczędzał się, ale ostatecznie przypadł mu w udziale „jedynie” brązowy krążek. Złoto zgarnął Łańcucki, srebro Dryps.

– Robiłem co mogłem, z każdym okrążeniem nabierałem coraz szybszego tempa. Ostatni kilometr pokonałem w trzy minuty i siedemnaście sekund. Mimo to nie udało mi się dopaść przeciwników. Ostatecznie musiałem się zadowolić brązem – dodaje nasz lekkoatleta.

RS

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

1 Komentarz w artykule "Kuciejczyk z brązem mistrzostw Polski weteranów"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Anonimowo
Gość

Jak miło zobaczyć po latach Krystyna znajoma ze szkoły w przasnyszu

wpDiscuz