Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Marcin Burchacki kandydat na burmistrza Mława 2018 samorządowcy Mława powiat mławski
Logo
Grażyna Zakrzewska
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Otwarta jest lista osób, które jeszcze w tym roku chciałby usunąć wyroby zawierające azbest ze swoich domów.


azbestDo mławskiego ratusza dotychczas wpłynęły 32 wnioski od mieszkańców z prośbą o dofinansowanie zdjęcia z dachu i utylizacji eternitu, materiału zawierającego niebezpieczny azbest. Wszystkie zostały rozpatrzone pozytywnie, a Urząd Miasta Mława wciąż czeka na zgłoszenia zainteresowanych pomocą miasta w tym zakresie.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

W tym roku na działania związane z usuwaniem azbestu przeznaczyliśmy 60 tys. zł. Wzorem lat ubiegłych Wydział Gospodarki Komunalnej, Mieszkaniowej i Ochrony Środowiska złożył wniosek do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska o dofinansowanie tego przedsięwzięcia.

Przypomnijmy, że Mława od 2008 roku realizuje program usuwania wyrobów azbestowych. Z roku na rok zmniejsza się liczba domów pokrytych eternitem. Przez ostatnie osiem lat z pomocy ratusza skorzystało 419 mieszkańców. Z ich domów zdemontowano, usunięto i zutylizowano 996 ton wyrobów zawierających azbest, co kosztowało 513 020,31 zł. Miasto otrzymało na ten cel dotację Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w wysokości 355 527,84 zł. Z budżetu miasta na ten cel przeznaczono ogółem 158 492,97 zł.

Zainteresowanych prosimy o kontakt z pracownikami Wydziału Gospodarki Komunalnej, Mieszkaniowej i Ochrony Środowiska (ratusz, pokój nr 17, tel. 23 654 32 96, w. 300).

Wniosek jest dostępny na miejscu lub w poradniku interesanta stronie internetowej miasta: http://www.mlawa.pl/ochrona-srodowiska-i-rolnictwo/dofinansowanie-demontazu-transportu-i-utylizacji-wyrobow-zawierajacych-azbest.html#tresc-strony

Źródło: Magdalena Grzywacz/Rzecznik Prasowy UMM

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500