Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Zawkrze zarządzenie wspólnotami
Logo

Jubileusz czterdziestolecia Oddziału Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego w Mławie


slider125 stycznia 1976 roku odbyło się w Mławie pierwsze zebranie, zarejestrowanego 13 grudnia 1975 r. Oddziału Polskiego Towarzystwa Archeologicznego i Numizmatycznego, na którym wybrano władze mławskiego oddziału. Prezesem zarządu został  Andrzej Grzymkowski, ówczesny dyrektor muzeum. To właśnie w murach tej placówki od początku istnienia Towarzystwo miało swoją siedzibę. Od roku 1991 Polskie Towarzystwo Archeologiczne i Numizmatyczne przekształca się w Polskie Towarzystwo Numizmatyczne.

Prezes mławskiego Oddziału PTN Andrzej Grzymkowski w podziękowaniu za współpracę wręczył pamiątkowe srebrne plakiety, które otrzymali: prezes zarządu głównego PTN w Warszawie Przemysław Ziemba, burmistrz Sławomir Kowalewski, starosta – na ręce Barbary Gutowskiej oraz dyrektor muzeum Leszek Arent. Dyplomy z podziękowaniem otrzymali prezes oddziału PTN w Płocku Jan Milner, prezes Stowarzyszenia Pontyfikat Jan Golec i redaktor Krzysztof Jakubowski.

Z kolei prezes Przemysław Ziemba w imieniu zarządu głównego PTN podziękował i wręczył dyplomy dla starosty mławskiego – na ręce Barbary Gutowskiej i burmistrzowi Kowalewskiemu. Wyróżnił również złotą odznaką PTN : Grzegorza Grabowskiego, Zbigniewa Żychowskiego, Jerzego Ładę i Sławomira Łaniewskiego.
Złoty medal imieniem prof. Ryszarda Kiersnowskiego również z rąk prezesa Ziemby otrzymali Kazimierz Grześkowiak, Jan Golec i Zbigniew Wawrzyński.
Zarząd główny PTN przyznał też dyplomy honorowe z okazji 40-lecia Oddziału PTN w Mławie, które otrzymali: Leszek Arent, Andrzej Grzymkowski . Prezes Ziemba podziękował wszystkim członkom mławskiego oddziału.

Prezes Andrzej Grzymkowski podziękował za długoletnią współpracę wszystkim pracownikom Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej., wręczając pamiątkowy dukat oraz dyplom.

Dyrektor muzeum Leszek Arent w imieniu muzeum podziękował osobom, które przekazały na rzecz placówki zabytkowe przedmioty. Wśród tych osób znaleźli się: Marek Maćkowski, Jan Golec, Jerzy Łada, Zbigniew Żychowski, Grzegorz Grabowski, Jacek Wróblewski, Bernard Sidoruk, Michał Rogoziński, Bartłomiej Bartkowski i Sławomir Wydurski.

JK

Pin It
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz