Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Podatku do 100 zł nie zapłacimy na raty


kalendarz-oplat15 marca upływa termin wpłat pierwszej raty podatku od nieruchomości, rolnego, leśnego oraz łącznego zobowiązania pieniężnego od osób fizycznych. Jeśli roczna kwota każdego z tych podatków nie przekracza 100 zł wpłaty należy dokonać jednorazowo – do 15 marca.

KSP Mława nabór

Dotychczas zobowiązania te płaciliśmy w 4 ratach, terminy wpłat upływały: 15 marca, 15 maja, 15 września, 15 listopada. Zgonie z przepisami, które obowiązują od początku 2016 roku, jeśli roczna kwota wymienionych podatków od osób fizycznych jest mniejsza niż 100 zł, podatek jest płatny jednorazowo, do 15 marca. Natomiast jeżeli kwota podatku jest mniejsza niż 6,10 zł, to podatku nie nalicza się. Opłata podatku w czterech ratach wciąż dotyczy osób, których zobowiązania przekraczają 100 zł.

W czterech ratach opłacany jest także podatek rolny od osób prawnych. Podobnie jak osoby fizyczne właściciele przedsiębiorstw muszą dokonać wpłat do: 15 marca (I rata), 15 maja (II rata), 15 września (III rata) i 15 listopada (IV rata).

Przypominamy, że do końca marca należy uiścić także opłatę roczną od posiadania psa, w Mławie wynosi ona 30 zł. Wpływy z tej opłaty są przeznaczane na realizację programu walki z bezdomnością zwierząt.

31 marca mija także termin opłat za wieczyste użytkowanie gruntów.

Źródło: Magdalena Grzywacz – Rzecznik Prasowy UMM

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

1 Komentarz w artykule "Podatku do 100 zł nie zapłacimy na raty"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Emeryt
Gość

To ciekawe,że trzeba dokonywać całościowej wpłaty do 15 marca , a nie do 15 listopada.

wpDiscuz