Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych


KSP Mława nabór

Mławianie uczcili na sportowo pamięć żołnierzy wyklętych. Na trasę biegu o długości 1963 metrów wyruszyło ponad 200 biegaczy w różnym wieku. Na starcie stawiły się całe rodziny. Nie zabrakło władz powiatowych i miejskich na czele z głównym patronem imprezy burmistrzem Mławy Sławomirem Kowalewskim.

Dystans do pokonania nie był przypadkowy – w 1963 roku zginął ostatni z „wyklętych” żołnierzy Józef Franczak „Lalek”. Na uczestników czekały pamiątkowe koszulki i okolicznościowe medale. Ale nie tylko takie zaplanowano atrakcje – na wszystkich czekało ognisko, na którym można było upiec m.in. kiełbasę.

Na tym nie skończyły się emocje sportowe. Kilkanaście minut później odbył się dodatkowy bieg. Tym razem śmiałkowie mieli do pokonania dziesięć kilometrów. Końcowa kolejność, podobnie jak w przypadku pierwszego wyścigu, zupełnie się nie liczyła. Najważniejszy był sam udział. Gwoli ścisłości trzeba odnotować, że jako pierwszy linię mety przekroczył działdowianin Zbigniew Bartkowski. Druga była jego krajanka Martyna Konarzewska, na trzecim miejscu finiszował Michał Chlastosz z Tempo Mława.

W trakcie imprezy odbyła się przeprowadzona przez harcerzy zbiórka pieniędzy na budowę pomnika żołnierzy wyklętych.

RS

« 1 z 2 »
Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz