Mariusz Dziubiński DariuszLampkowski kandydat do Rady Powiatu Mławskiego kandydat do Rady Miasta Mława wybory samorządowe 2018
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

W marcu poznamy nowego mistrza. TS Relaks opadł

sliderZa nami ćwierćfinałowa faza play-off Powiatowej Ligi Amatorów Siatkówki. Trzy dwumecze potoczyły się w zasadzie bez żadnej historii. Natomiast w czwartym doszło do ogromnej niespodzianki.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Zdecydowanym faworytem w tej parze byli siatkarze TS Relaks. Nie tylko przez fakt, że bronili tytułu sprzed roku, tak więc po ich stronie było ogromne doświadczenie. W rundzie zasadniczej bieżących rozgrywek pokonali Transmik. Na dodatek zrobili to w imponującym stylu, nie tracąc ani jednego seta.

Jednak pucharowa rywalizacja rządzi się innymi regułami. Mistrzowie przekonali się o tym dobitnie podczas pierwszej konfrontacji. Przegrali 1:3, na dodatek w jednym z setów potrafili zdobyć zaledwie siedemnaście oczek.

O tym, jak bilans punktów zdobytych w poszczególnych setach może być ważny, przekonali się gracze TS Relaks w rewanżu. Zaczęli rywalizację w imponującym stylu, po dwóch partiach prowadzili już 2:0. Gdyby triumfowali także w trzeciej, pozostaliby w walce o tytułu. Jednak przegrali 18:25, w efekcie na nic się nie zdał końcowy triumf 3:1. Owszem w dwumeczu był remis, ale lepszy bilans tzw. małych punktów premiował do kolejnej rundy rywali z Transmika.

W pozostałych parach dominacja jednej strony nie podlegała żadnej dyskusji. Do dalszej fazy bez straty seta awansowali siatkarze Technokabla, Dre-Maru i De Luxe.

Kolejna rudna PLAS-u zostanie rozegrana w środę 9 marca. W półfinale zmierzą się Transmik z Technokablem i De Luxe z Dre-Marem. Natomiast w meczach o miejsca 5-8 dojdzie do konfrontacji TS Relaks z Trójką oraz Tytanów z Jutrzenką.

Rewanżowe mecze: Technokabel – Trójka 3:0 (17, 20, 16) w pierwszym meczu 3:0, Dre-Mar – Tytani 3:0 (14, 20, 16) – w pierwszym meczu 3:0, De Luxe – Jutrzenka 3:0 – walkower – w pierwszym meczu 3:0, TS Relaks – Transmik 3:1 (22, 24, -18, 20) – w pierwszym meczu 1:3