Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Kariera Provident
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Przyznał się do winy, ale odmawia zeznań i wyjaśnień.


sad-okregowy-w-plockuW piątek 19 lutego br. przed Sądem Okręgowym w Płocku rozpoczął się proces  16 letniego Damiana Ch. Nastolatek z gm. Dzierzgowo, który uderzył policjantkę siekierą w głowę, odpowiada przed sądem jak dorosły.  Jest oskarżony o usiłowanie podwójnego zabójstwa.

Słoneczne ogrody Mława

Nieletni usłyszał zarzut usiłowania podwójnego zabójstwa, za co grozi mu do 25 lat więzienia. Ponieważ jest nieletni, nie może być skazany na dożywocie. Jak informuje Iwona Wiśniewska-Bartoszewska, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Płocku, nieletni przyznał się do winy, odmówił złożenia wyjaśnień i odpowiedzi na pytania.

W dniu 19 lutego br. sąd przesłuchał matkę Damiana Ch., jego kolegów i pokrzywdzonego funkcjonariusza  policji. Natomiast w środę 24 lutego br. sąd wysłuchał funkcjonariusza  policji, który przyjmował zgłoszenie przez Damiana Ch. i jednego świadka.

Pokrzywdzona funkcjonariuszka policji nie stawiła się ze względu na stan zdrowia, nieobecność usprawiedliwiła zwolnieniem lekarskim. Sąd wyznaczył kolejne posiedzenie na 24 marca, na którym zaplanował przesłuchać biegłego psychologa i pokrzywdzoną funkcjonariuszkę policji.

Przypomnijmy, Damian Ch. 14 lutego 2015 w nocy zadzwonił do mławskiej komendy ze zgłoszeniem awantury domowej w miejscowości Tańsk-Przedbory (gm. Dzierzgowo). Na miejsce pojechał patrol z posterunku w Szydłowie. Dom był otwarty, światło zgaszone i nikt nie odpowiadał na wezwania stróżów prawa. Do środka pierwszy wszedł policjant, a za nim jego partnerka. W tym momencie schowany za drzwiami napastnik uderzył ją siekierą w głowę, funkcjonariusz obezwładnił szybko chłopaka, choć ten szarpał się i próbował atakować. Badania na trzeźwość wykazały, że w momencie zdarzenia był pijany, miał ok. 2 prom. alkoholu w organizmie. Po zdarzeniu trafił na obserwację sądowo-psychiatryczną. Biegli stwierdzili, że jest zdrowy psychicznie i „w chwili popełnienia czynu miał zdolność jego rozpoznania oraz pokierowania swoim postępowaniem”.

RK

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500