Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
przychodnia alfamed
Logo

Powtórka debaty o bezpieczeństwie specjalnie dla Wólki?


sliderBrak przejść dla pieszych, ograniczeń prędkości, oświetlenia, zakorkowana ulica Graniczna, śmieci na ulicach i ścieżce rowerowej. Temat zamkniętego przejazdu na ulicy Kościuszki, który w ostatnim czasie tak wzburzył mieszkańców zatorza, tym razem nie zdominował spotkania.

24 lutego 2016 r. (środa) w Zespole Placówek Oświatowych Nr 2 w Mławie przy ul. Granicznej 39 odbyło się wspólne Zebranie Mieszkańców Osiedla Nr 7 PRZEMYSŁOWE, Osiedla Nr 8 OBROŃCÓW MŁAWY, Osiedla Nr 9 WÓLKA. W spotkaniu uczestniczyli sekretarz miasta Mława Mariusz Szczechowicz, radni miejscy, funkcjonariusze policji, w tym dzielnicowy, strażnik miejski, rzecznik prasowa Urzędu Miasta Mława Magdalena Grzywacz, przewodniczący osiedli mieszkaniowych oraz nieliczna grupa mieszkańców.

Zebranie prowadził przewodniczący osiedla, Kamil Przybyszewski. Tematem zebrania było omówienie stanu bezpieczeństwa oraz map zagrożeń na terenie wólczańskich osiedli z udziałem dzielnicowego KPP w Mławie oraz wolne wnioski. Taka debata o bezpieczeństwie, w bardziej rozbudowanej formule, odbyła się 9 lutego br. w auli PWSZ w Mławie z udziałem między innymi komendanta policji i burmistrza.

W dyskusji mieszkańcy zgłosili problemy, które w większości podnoszone były już w trakcie odbywających się oddzielnie dla każdego osiedla w końcu ubiegłego roku zebrań, czyli: braku oświetlenia ulicznego, aut parkujących na ulicy Granicznej zaśmieceniu ulic, braku monitoringu w przejściu podziemnym przy dworcu PKP. Sprawę zamkniętego przejazdu na ulicy Kościuszki poruszył radny Zadrożny. – Mam nadzieję, że uda nam się coś zrobić w tym temacie przynajmniej doraźnie – mówił radny Zadrożny. W wypowiedzi podkreślił zaangażowanie w sprawę poseł Anny Cicholskiej (PiS).

(red.)

Pin It
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

8 - liczba komentarzy w artykule "Powtórka debaty o bezpieczeństwie specjalnie dla Wólki?"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Mla
Gość

Jak to dobrze że jest pani Ania Cicholska, nasz burmistrz i radni, którzy tak dzielnie walczyli z wrednym PKP przez całe 8 lat wreszcie sobie odpoczną i zajmą innymi ważnymi dla miasta sprawami. Pani Ania wszystko już za nich załatwi. Bravo!

Czytelnik
Gość

Znasz to:
„Jak masz liczyć na kogoś, to licz na siebie.”
Nie liczyłbym tak na p. Anię Cicholską, która jest z okolic Ciechanowa.

JJ
Gość

a to w ogóle jakieś spotkanie było na Wólce? Mieszkam 50 m od szkoły, a pierwsze słyszę, aby było coś ogłaszane… p. Przybyszewski, może więcej informacji na ten temat? masz Internet, Prasę… zacznij działać, bo kasę brać potrafisz za bycie przewodniczącym zarządu osiedla… ale działań oprócz głośnych krzyków nic…

Spider
Gość

W temacie jest cel asie

As
Gość

Czy ktoś wie jaki był w ogóle cel tego masowego jak widać spotkania?

Iceman
Gość

Dużo mówi, mało robi – prócz zamieszania

wpDiscuz