Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

1 marca – Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”


1marcaBurmistrz Miasta Mława, Proboszcz Parafii Świętej Rodziny w Mławie oraz Przewodniczący Społecznego Komitetu Budowy Pomnika „Żołnierzy Wyklętych” serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców Mławy i okolic na uroczystą Mszę Świętą w intencji żołnierzy podziemia antykomunistycznego poległych w walkach o niepodległą i suwerenną Polskę i pomordowanych w Urzędach Bezpieczeństwa oraz w intencji naszej Ojczyzny.

KSP Mława nabór

Msza Św. odbędzie się 1 marca 2016 roku, we wtorek, o godz. 18.00 w Parafii Świętej Rodziny w Mławie z okazji przypadającego na ten dzień Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” – polskie święto państwowe obchodzone corocznie 1 marca, poświęcone pamięci Żołnierzy Wyklętych – żołnierzom antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia, ustanowione na mocy ustawy z dnia 3 lutego 2011 roku.

„Jest wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji patriotycznych, za krew przelaną w obronie Ojczyzny (…). Narodowy Dzień pamięci „Żołnierzy Wyklętych” to także wyraz hołdu licznym społecznościom lokalnym, których patriotyzm i stała gotowość ofiar na rzecz idei niepodległościowej pozwoliły na kontynuację oporu na długie lata”.

Źródło: UM Mława

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz