Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
przychodnia alfamed
Logo

„Lepszy Internet zależy od Ciebie!” – realizacja projektu DBI w Gimnazjum nr 2 w Mławie


Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W Gimnazjum nr 2 DBI obchodzimy od 11 lat.

W tym roku wszystkie działania podejmowane w ramach tego programu zrealizowaliśmy pod hasłem „Lepszy Internet zależy od Ciebie!”. Podczas obchodów DBI chcemy podkreślić to, że każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym. Chcemy również zwrócić szczególną uwagę na potencjał sieci, który młodzież może wykorzystać zarówno w edukacji, kontaktach z rówieśnikami jak również jako formę twórczej rozrywki. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta.

Projekt został zrealizowany poprzez następujące działania:

1. Udział nauczyciela w szkoleniu: Edukacja prawna w szkołach z udziałem warszawskiej Policji w Wydziale Prewencji KSP w Warszawie.

2. Zgłoszenie inicjatywy na portalu www.dbi.pl.

3. Umieszczenie banera reklamowego na stronie www szkoły.

4. Przeprowadzenie zajęć edukacyjnych na temat bezpiecznego korzystania z Internetu.

5. Przeprowadzenie konkursu multimedialnego, w którym I miejsce zajęła Małgorzata Krajewska, II miejsce – Alicja Redzyńska a III miejsce – Natalia Balcerowska

6. Zorganizowanie apelu dla dzieci i rodziców na temat zagrożeń płynących z Internetu.

7. Przygotowanie i rozdanie ulotek rodzicom na temat zasad bezpiecznego korzystania z Internetu.

8. Wykonanie gazetki – Powiedz STOP cyberprzemocy.

Źródło i zdjęcia: Gimnazjum nr 2 w Mławie

Pin It
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz