Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Patryk Fabisiak kandydat do Rady Miasta Jolanta Karpińska kandydatka do Rady Powiatu Mławskiego wybory samorządowe 2018
Logo
meblolux
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Powiatowy Urząd Pracy zachęca do powstawania kolejnych spółdzielni socjalnych


sliderW poniedziałek 22 lutego br. w sali konferencyjnej Powiatowego Urzędu Pracy ul. Wyspiańskiego 7 w Mławie odbyła się konferencja pt. „Ekonomia społeczna sposobem na rozwój regionu”. Celem konferencji było zapoznanie uczestników z tematyką ekonomii społecznej.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Przybyłych na konferencję gości przywitał dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Mławie Witold Żerański. Wśród zaproszonych gości byli starosta mławski, dyrektorzy MOPS i PCPR , kierownicy gminnych ośrodków pomocy społecznej z terenu powiatu mławskiego, przedsiębiorcy, przedstawiciele fundacji, osoby bezrobotne zainteresowane problematyką spółdzielni socjalnych oraz członkowie dwóch spółdzielni socjalnych, które działają w naszym powiecie.

Swoimi doświadczeniami podzielili się prezesi spółdzielni socjalnych działających od lat i tych mławskich nowo powstałych. Monika Domagała przedstawicielka ośrodka wsparcia ekonomii społecznej działającego w Mławie opowiedziała o tym, czym jest ekonomia społeczna. Swoje doświadczenia przedstawił Rafał Janowski Prezes Spółdzielni Socjalnej HAVEN z Ciechanowa, który podkreślił, że w Mławie jest szczególny sprzyjający klimat dla budowania ekonomii społecznej. Na terenie Polski jest niewiele powiatów, które próbują budować ekonomię społeczną w oparciu o środki z funduszu pracy. Z kolei Anna Lewikowska prezes Spółdzielni Socjalnej „Sposób na życie” z miejscowości Waszulki w województwie warmińsko-mazurskim, zachęcała do zakładania spółdzielni socjalnych. Spółdzielnię Socjalną Arka z Iłowa Osady przedstawił prezes Jacek Janeczek.

Konferencja została połączona z prezentacją i promocją powstałych w Mławie spółdzielni socjalnej Razem i spółdzielni INKLUZYWNA. O historii powstania i działalności spółdzielni opowiedzieli jej członkowie jednocześnie zachęcając do korzystania z ich usług. Szczególną formą promocji i zachęty był tort upieczony przez spółdzielnię INKLUZYWNA, zajmującej się między innymi działalnością gastronomiczną.

Aleksandra Marek z Powiatowego Urzędu Pracy w Mławie mówiła o możliwościach wsparcia finansowego dla spółdzielni.

JK

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500