Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Na trasę MKM wyjechały dwa większe autobusy


sliderZgodnie z zapowiedzią burmistrza Sławomira Kowalewskiego od 15 lutego obowiązuje nowy rozkład jazdy autobusów Mławskiej Komunikacji Miejskiej. Na trasę linii „1” wyjechały  po raz pierwszy dwa większe autobusy Solaris Urbinetto.

KSP Mława nabór

Będą one kursować w porze szczytu w godzinach 7-16. Według zapowiedzi na stronie ratusza większe autobusy mogą przewozić do 100 pasażerów, w praktyce okazuje się, że dysponują one 21 miejscami siedzącymi i 41 miejscami stojącymi.

Jednym z porannych kursów takiego właśnie autobusu na linii „1” MKM podróżował burmistrz Sławomir Kowalewski wraz z nowym prezesem mławskiego oddziału Mobilis – Romanem Smolińskim. Nieliczni o tej porze pasażerowie wyrażali swoje zadowolenie z usług komunikacji miejskiej.

Przypomnijmy, od 15 lutego zmienia się przebieg linii „1” MKM (między innymi przybywają na niej trzy przystanki), oraz linii „B”. Trasa linii „A” pozostaje nie zmieniona.

Na wszystkich trasach zmieniają się godziny odjazdu z przystanków. Nie ulega zmianie częstotliwość kursowania autobusów MKM, dla linii „1” w dni robocze jest to co godzina, dla linii „A” i „B” w dni robocze co dwie godziny.

W bardzo niewielkim zakresie zmieniły się godziny dostępności komunikacji miejskiej, dla linii „1” są to 6:15 – 20:53, dla linii „A” 7:04 – 19:02, dla linii „B” 7:10 – 15:45.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

32 - liczba komentarzy w artykule "Na trasę MKM wyjechały dwa większe autobusy"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Czytelnik
Gość

„Jedynka” powinna jeździć częściej, co pół godziny przynajmniej w godzinach szczytu, czyli rano i po południu.
Koniec i kropka.
Mkm masz rację, nikt nie narzeka na to, że są większe autobusy, tylko nikt nie lubi jak się z niego głupca próbuje robić i się kłamie w żywe oczy, bo 62 to nie to samo co 91 jednak.
Ratusz kłamie w żywe oczy.

Wojtek
Gość

Taka była pierwotna koncepcja komunikacji miejskiej ZDG „TOR” dla Mławy, za którą miasto zapłaciło. Duże autobusy „jedynki” w godzinach 7-9 i 15-17 miały kursować co pół godziny. Linie A i B też miały kursować nieco częściej. Ratusz niestety poskąpił funduszy na wdrożenie tej koncepcji w całości i owocem tego jest tłok w porannych autobusach.

mink
Gość

62 miejsca to i tak lepiej niż 30 kilka w małych autobusach.

mkm
Gość

Nie zauważyłem żeby na tym forum ktoś napisał, że to źle że pojawiły się większe autobusy. Piszą tylko, że ratusz podaje nieprawdziwe informacje o liczbie miejsc. i tyle

kanar
Gość

Miały być większe autobusy, no i są. Smuklejszych może wejdzie i ze 100, także dbajcie o swoje gabaryty, mławianie. A wszyscy będą zadowoleni.

piotr
Gość

Czy wyobrażacie sobie jaki jest koszt zakupu nowego takiego autobusu? Dają wam za darmo i jeszcze źle. Być może nie są najnowsze i jeden już miał awarię, ale jest w nich zdecydowanie luźniej niż w tych małych autobusach. Mnie cieszy, ze wreszcie wyjechałaby takie autobusy. Lepsze duże używane niż małe, też zresztą używane.
Redaktor chyba nie sprawdził ile maja miejsc, bo łącznie siedzących + stojących jest 91. Są niskopodłogowe i posiadaja również miejsca niżej usytuowane, na których mogą siadać osoby niepełnosprawne i w podeszłym wieku.

KorWin
Gość

Jakiż piękny przykład klasycznego myślenia socjalistycznego 🙂 „Dają wam za darmo” a skądże takie bzdury? to „za darmo” to podobno 700 tys zł.rocznie. To że płaci za to urząd miasta, to tylko zobowiązuje do większej troski o „grosz publiczny”, bo swoje prywatne mogę sobie nawet marnować. Płacąc taką kwotę chyba można czegoś wymagać? A kto ma zgłaszać uwagi jak nie ci którzy jeżdżą codziennie? burmistrz, który raz wsiadł do autobusu?

Iza
Gość

Lepiej, żeby te pieniądze szły na KM niż na premie, wycieczki itp urzędników? Podatki tak czy tak masz obowiązek płacić. Tobie też pracodawca płaci za pewną pracę a i tak nie jesteś alfą i omegą a tym bardziej nie można wymagać niezawodności od maszyn. A jeżeli Cie jest tak nie wygodnie to kup sobie samochód i nim jeździj. Wydasz na mechanika, paliwo to może wtedy zaczniesz normalnie pojmować świat. Nawet nowy samochód ma prawo się popsuć, tym bardziej eksploatowany 12h 7 dni w tygodniu w warunkach miejskich.

janosik
Gość

To kwestia dyskusyjna. Z tego co słyszałem, urzędnicy dalej dostają nagrody, jeżdżą na wycieczki. A jak mieszkańcy zatorza mówią że połączeń MKM u nich jest za mało, to burmistrz mówi komu mam zabrać. Idąc tokiem twojego rozumowania, uważasz że należałoby zabrać urzędnikom?

suma
Gość

„większe autobusy mogą przewozić do 100 pasażerów” – może chodziło o to że niby łącznie tyle się w dwóch autobusach pomieści 😛

hmm
Gość

no to mogą 60 czy 100?

As
Gość

Sam widziałem, że mają 62. Nie wiem dlaczego burmistrz podaje że 100. Pewnie to propaganda sukcesu. 100 to brzmi lepiej

hilary
Gość

Takie info powinno widnieć na autobusie.

piotr
Gość

mogą 91.

mkm
Gość

mogą 91, 104, i 175, ale nie te co jeżdżą w Mławie. Chyba kolego mławskie autobusy znasz jedynie z opowieści pleciugi z ratusza

wpDiscuz