Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Kariera Provident
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Na trasę MKM wyjechały dwa większe autobusy


sliderZgodnie z zapowiedzią burmistrza Sławomira Kowalewskiego od 15 lutego obowiązuje nowy rozkład jazdy autobusów Mławskiej Komunikacji Miejskiej. Na trasę linii „1” wyjechały  po raz pierwszy dwa większe autobusy Solaris Urbinetto.

Słoneczne ogrody Mława

Będą one kursować w porze szczytu w godzinach 7-16. Według zapowiedzi na stronie ratusza większe autobusy mogą przewozić do 100 pasażerów, w praktyce okazuje się, że dysponują one 21 miejscami siedzącymi i 41 miejscami stojącymi.

Jednym z porannych kursów takiego właśnie autobusu na linii „1” MKM podróżował burmistrz Sławomir Kowalewski wraz z nowym prezesem mławskiego oddziału Mobilis – Romanem Smolińskim. Nieliczni o tej porze pasażerowie wyrażali swoje zadowolenie z usług komunikacji miejskiej.

Przypomnijmy, od 15 lutego zmienia się przebieg linii „1” MKM (między innymi przybywają na niej trzy przystanki), oraz linii „B”. Trasa linii „A” pozostaje nie zmieniona.

Na wszystkich trasach zmieniają się godziny odjazdu z przystanków. Nie ulega zmianie częstotliwość kursowania autobusów MKM, dla linii „1” w dni robocze jest to co godzina, dla linii „A” i „B” w dni robocze co dwie godziny.

W bardzo niewielkim zakresie zmieniły się godziny dostępności komunikacji miejskiej, dla linii „1” są to 6:15 – 20:53, dla linii „A” 7:04 – 19:02, dla linii „B” 7:10 – 15:45.

JK

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

32
KOMENTARZE

1500
Czytelnik

„Jedynka” powinna jeździć częściej, co pół godziny przynajmniej w godzinach szczytu, czyli rano i po południu.
Koniec i kropka.
Mkm masz rację, nikt nie narzeka na to, że są większe autobusy, tylko nikt nie lubi jak się z niego głupca próbuje robić i się kłamie w żywe oczy, bo 62 to nie to samo co 91 jednak.
Ratusz kłamie w żywe oczy.

Wojtek

Taka była pierwotna koncepcja komunikacji miejskiej ZDG „TOR” dla Mławy, za którą miasto zapłaciło. Duże autobusy „jedynki” w godzinach 7-9 i 15-17 miały kursować co pół godziny. Linie A i B też miały kursować nieco częściej. Ratusz niestety poskąpił funduszy na wdrożenie tej koncepcji w całości i owocem tego jest tłok w porannych autobusach.

mink

62 miejsca to i tak lepiej niż 30 kilka w małych autobusach.

mkm

Nie zauważyłem żeby na tym forum ktoś napisał, że to źle że pojawiły się większe autobusy. Piszą tylko, że ratusz podaje nieprawdziwe informacje o liczbie miejsc. i tyle

kanar

Miały być większe autobusy, no i są. Smuklejszych może wejdzie i ze 100, także dbajcie o swoje gabaryty, mławianie. A wszyscy będą zadowoleni.

piotr

Czy wyobrażacie sobie jaki jest koszt zakupu nowego takiego autobusu? Dają wam za darmo i jeszcze źle. Być może nie są najnowsze i jeden już miał awarię, ale jest w nich zdecydowanie luźniej niż w tych małych autobusach. Mnie cieszy, ze wreszcie wyjechałaby takie autobusy. Lepsze duże używane niż małe, też zresztą używane.
Redaktor chyba nie sprawdził ile maja miejsc, bo łącznie siedzących + stojących jest 91. Są niskopodłogowe i posiadaja również miejsca niżej usytuowane, na których mogą siadać osoby niepełnosprawne i w podeszłym wieku.

KorWin

Jakiż piękny przykład klasycznego myślenia socjalistycznego 🙂 „Dają wam za darmo” a skądże takie bzdury? to „za darmo” to podobno 700 tys zł.rocznie. To że płaci za to urząd miasta, to tylko zobowiązuje do większej troski o „grosz publiczny”, bo swoje prywatne mogę sobie nawet marnować. Płacąc taką kwotę chyba można czegoś wymagać? A kto ma zgłaszać uwagi jak nie ci którzy jeżdżą codziennie? burmistrz, który raz wsiadł do autobusu?

Iza

Lepiej, żeby te pieniądze szły na KM niż na premie, wycieczki itp urzędników? Podatki tak czy tak masz obowiązek płacić. Tobie też pracodawca płaci za pewną pracę a i tak nie jesteś alfą i omegą a tym bardziej nie można wymagać niezawodności od maszyn. A jeżeli Cie jest tak nie wygodnie to kup sobie samochód i nim jeździj. Wydasz na mechanika, paliwo to może wtedy zaczniesz normalnie pojmować świat. Nawet nowy samochód ma prawo się popsuć, tym bardziej eksploatowany 12h 7 dni w tygodniu w warunkach miejskich.

janosik

To kwestia dyskusyjna. Z tego co słyszałem, urzędnicy dalej dostają nagrody, jeżdżą na wycieczki. A jak mieszkańcy zatorza mówią że połączeń MKM u nich jest za mało, to burmistrz mówi komu mam zabrać. Idąc tokiem twojego rozumowania, uważasz że należałoby zabrać urzędnikom?

suma

„większe autobusy mogą przewozić do 100 pasażerów” – może chodziło o to że niby łącznie tyle się w dwóch autobusach pomieści 😛

hmm

no to mogą 60 czy 100?

piotr

mogą 91.

mkm

mogą 91, 104, i 175, ale nie te co jeżdżą w Mławie. Chyba kolego mławskie autobusy znasz jedynie z opowieści pleciugi z ratusza

hilary

Takie info powinno widnieć na autobusie.

As

Sam widziałem, że mają 62. Nie wiem dlaczego burmistrz podaje że 100. Pewnie to propaganda sukcesu. 100 to brzmi lepiej

Emerytka

Przypomnijcie sobie kochani Mławianie jak było, zanim pojawiła się Mławska Komunikacja Miejska. Jak starsze panie, emerytki przez lata nie opuszczały swoich domów i ulic, bo nie miały jak przejechać dalej. Jak ludzie nie odwiedzali żyjących znajomych i tych, po których zostały groby. Pamiętacie? Ostatnio, jadąc do lekarza widziałam kilku chłopców, którzy jechali na zawody na stadion. Wcześniej musieliby iść pieszo, albo angażować rodziców. Wszyscy z tego korzystamy i nie musimy płacić. Nie zapominajmy o tym, że te małe i większe kolorowe autobusy to nasze dobrodziejstwo.

zatorze

Kochana Emerytko, jest MKM a ten czas o którym piszesz nie minał. nadal na zatorzu są starsze panie, emerytki które nie mogą opuścić swoich domów i ulic ani rano ani wieczorem. I nadal są chłopcy, którzy na stadion chodzili przez przejazd na Kościuszki i mieli tam 2,5 km, a teraz chodzą przez wiadukt i mają 5 km. nikt nie mówi że autobusy są bee, ale mówimy że są problemy które władze stworzyły i nie mają pomysłu jak nam pomóc. może dla ciebie to samo dobrodziejstwo, dla nas już nie.I nie wszyscy korzystamy, choć chcielibyśmy.

Edi

Nie było komunikacji miejskiej źle, jest też źle, wam to już chyba nikt nie dogodzi. Niektórzy z was oczekują nie wiadomo jakiego komfortu jakby przejazd trwał godzinę. Ważne, że można jechać, nie jest zimno i na głowę nie pada.

mławiak

Dokładnie!!! Ludziom się nie dogodzi!

baarttekk

Wczoraj już jeden z tych autobusów był cholowany

Caran

Dziś drugi dzień kursowania większych autobusów i co? Dzieciaki po 7 wsiadają (o ile można to nazwać wsiadaniem, raczej wpychają się) do małego busiku. Oczywiście większy popsuty.. O ironio.. jedziemy ul. Kopernika ściskając się jak sardynki a po drugiej stronie ulicy jedzie „duża jedynka” puściutka… Nie rozumiem polityki myślowej osób, które zarządają pks. Chyba lepiej jest wypuścić w trasę autobus większy(w stronę rynku) jak dzieciaki, młodzież i dorośli jadą do pracy niż mały busik, gdzie się wszyscy muszą ściskać.

Marek

Ile osób pracuje juz w Urzędzie Miasta Mława?

...

Dobre pytanie…
Tyle, że nikt nie zna odpowiedzi na nie.
Ta wiadomość jest ściśle tajna w ratuszu.
Mogę Ci tylko powiedzieć, że o wiele za dużo, czyli minimum o połowę…

sokoleoko

Coś się tu na jednej fotce nie zgadza. Na wyświetlaczu autobusu jest czwartek 11 lutego? a kurs był 15? To albo pokazówka odbyła się wcześniej, albo elektronika się już sypie? redakcja jak było?

...

Z pewnością chodzi o pokazówkę, a nie o elektronikę 😀

kolo

My sobie możemy pisać wszystko co chcemy a i tak będą nas mieli głęboko bo do wyborów daleko.
Niech będzie dzień kiedy Ci „ważni” będą jeździć komunikacja od rana do wieczora i zobaczy jak to wygląda bo naszych komentarzy nie przeczytaja.. A jeśli nawet to nie burmistrz czy prezes odpowie (jeśli wg ktoś) a rzecznik miasta.

camel

Autokary Solaris Urbino pochodzą z lat 1999-2000 i na dobrą sprawę powinny być wycofane z eksploatacji z uwagi na spalanie ok.55-60 l./100 km oraz są bardzo niewygodne na pasażerów szczególnie dla osób starszych i osoby niepełnosprawne.

...

no jak to?
– przecież burmistrz dba… inaczej… o czyste powietrze dla Mławy…
– och… i dba inaczej o swój elektorat, a to ciekawe, no staruszkowie będą w końcu burmistrzowi bardzo wdzięczni…

ulubiony

A te godziny szczytu to chyba dla staruszków. Po godzinie 16 jak wszyscy kończą pracę oraz młodzież wraca z szkół to już nie godziny szczytu? Nadal jak było tak jest nic się nie poprawiło nadal tłok.

...

No tak, pierwszy dzień kursowania wielkich autobus€w i już się psują.
Jaki to tabor?
Tylko odmalowany? a nie wyremontowany nawet?
Burmistrz powinien jechać na Turystyczną tym autobusikiem, a nie na Łąkową…

bat

Nic się nie poprawiło mieszkańcom Wólki. Autobusy rzadko a pieszo daleko

kolo

MKM…. nic gorszego niż te pseudo nowe starej produkcji posklejane izolacją i zdemontowane wewnątrz autobusy z recyklingu chyba…
Niskopodłogowy??? gdzie?? bo nie u nas w mieście.. wrecz przeciwnie momentami trzeba sie wspinać do autobusu.
wewnątrz niewiadomo ile miejsca… tylko starsze osoby nie mogą usiąść bo miejsca na wysokościach…
a co z faktem że już jeden sie popsuł? szkoda że tym włodaż i prezes nie pojechali i ich nie ściągali
tak zachwalają zachwalają a jak przychodzi rzeczywistość to ciągle coś nie działa w naszej super komunikacji