Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
przychodnia alfamed
Logo

Wiśniewo. Debata o bezpieczeństwie


sliderNatężenie ruchu ciężarówek na drodze krajowej nr 7 i brak na niej przejścia dla pieszych, rozjeżdżanie dróg gminnych przez ciężkie pojazdy, odkryte transporty obornika z kurników, przechodzenie przez tory na dawnym przejeździe kolejowym, takie niebezpieczeństwa uznawali za najważniejsze uczestnicy debaty w gminie Wiśniewo.

Debata społeczna odbyła się w budynku urzędu gminy bezpośrednio po sesji rady gminy. Uczestniczyli w niej wójt wraz z radnymi, pracownicy samorządowi, kierownicy gminnych jednostek, sołtysi. Dyskusję poprowadziła Anna Pawłowska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mławie. Policyjną statystykę dotyczącą przestępczości na terenie gminy Wiśniewo przedstawił zastępca komendanta powiatowego KPP Mława nadkom. Krzysztof Hincman.

Na podstawie interwencji zgłaszanych przez mieszkańców najczęstsze zagrożenia występujących na terenie gminy wyliczył wójt Zbigniew Kleniewski. Były to: brak przejścia dla pieszych przez DK nr 7 w miejscowości Modła, nasilona działalność na „siódemce” osób narodowości rumuńskiej, sprzedających pod pretekstem braku paliwa różne małowartościowe rzeczy, skargi mieszkańców na odkryte transporty obornika z kurników, poruszanie się ciężkich pojazdów po drogach gminnych, na których ruch takich pojazdów jest nie dozwolony, a także sygnały o narastającym problemie dopalaczy. Według wójta pomocne byłoby zawnioskowanie o zwiększenie uprawnień dla straży gminnej.

Z sali padły jeszcze głosy o niebezpiecznej praktyce przechodzenia przez tory na dawnym przejeździe kolejowym, wniosek o zwiększenie ilości partoli policyjnych nocą. Ze strony jednego z sołtysów pojawiła się prośba, aby policja nie karała rolników, którzy w okresie intensywnych prac polowych, czasem pokonują krótkie odcinki drogi kombajnem z nie odpiętym hederem.

Ideę powstającej mapy zagrożeń przedstawił nadkom. Krzysztof Hincman, on również odpowiadał na pytania zgłaszane z sali. Tak jak na każdej debacie zgłaszane wnioski zostały spisane. Te które są możliwe do zrealizowania przez mławskich policjantów, będą wdrażane, pozostałe zostaną przekazane urzędom i instytucjom właściwym.

Tegoroczna debata powiatowa inauguruje serię czterech zaplanowanych debat gminnych w ramach ogólnopolskiego Rządowego Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań „Razem Bezpieczniej, które odbędą się w Wiśniewie, Dzierzgowie, Stupsku i Radzanowie. Pierwsza taka debata o zasięgu gminnym odbyła się 25 listopada 2015 roku w Lipowcu Kościelnym i zakończyła się wypracowaniem wniosków do realizacji. Celem prowadzonych konsultacji jest m.in. zgłoszenie propozycji do Krajowej Mapy Zagrożeń oraz wypracowanie wniosków do realizacji na rzecz poprawy bezpieczeństwa.

JK

Pin It
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz