Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Mariusz Dziubiński DariuszLampkowski kandydat do Rady Powiatu Mławskiego kandydat do Rady Miasta Mława wybory samorządowe 2018
Logo
Cezary Kądrzycki kandydat do Rady Miasta Mława
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Są pieniądze dla organizacji pozarządowych


konkurs-lutyNa jakie cele i jakie środki mogą pozyskać od Samorządu Województwa Mazowieckiego stowarzyszenia i inne organizacje, jak też o nowych zasadach ubiegania się o takie wsparcie, będzie można dowiedzieć się na spotkaniach z przedstawicielami urzędu marszałkowskiego.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Spotkania dla organizacji pozarządowych odbywać się będą w delegaturach urzędu, dla Mławy najbliższe spotkanie odbędzie się w Ciechanowie 16 lutego br. o godz. 13:00 – sala w siedzibie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Ciechanowie, ul. Narutowicza 9.

Dla naszych organizacji i stowarzyszeń Urząd Miasta Mława organizuje wspólny wyjazd na spotkanie w Ciechanowie. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do Pełnomocnika Burmistrza Miasta d.s. współpracy z organizacjami pozarządowymi Agnieszki Puzio Dębskiej:  agnieszka.debska@mlawa.pl lub tel. 604 417 109.  Termin zgłoszeń upływa w poniedziałek 15 lutego br.

W programie spotkań przewidziano:
1. informację na temat zmian w ustawie o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie;
2. przedstawienie procedury konkursowej wynikającej z Zasad przyznawania i rozliczania dotacji z budżetu województwa mazowieckiego dla organizacji pozarządowych;
3. informację o priorytetowych obszarach współpracy finansowej Województwa Mazowieckiego z organizacjami pozarządowymi w 2016 roku;
4. przedstawienie harmonogramu ogłaszania konkursów ofert w 2016 roku;
5. informację o możliwości składania ofert konkursowych w ramach realizacji eusług poprzez elektroniczną Platformę Usług Administracji Publicznej ePUAP, w tym także krótki instruktaż sposobu składania ofert z wykorzystaniem profilu zaufanego ePUAP.

W 2016 roku zakres współpracy finansowej Województwa Mazowieckiego z organizacjami pozarządowymi jest szerszy niż w latach ubiegłych. Oprócz tradycyjnych w ostatnich latach obszarów współpracy, jak kultura fizyczna i szeroko pojęta polityka społeczna, ogłoszone zostaną konkursy w obszarach, w których nie były one ogłaszane od kilku lat. Chodzi m.in. o konkursy dotyczące kultury i dziedzictwa narodowego, turystyki, edukacji, ekologii czy wspierania rozwoju społeczeństwa obywatelskiego. Zupełnie nowymi obszarami współpracy finansowej będą m.in. wsparcie integracji europejskiej, bezpieczeństwo w ruchu drogowym, wsparcie rozwoju gospodarczego i przedsiębiorczości czy wsparcie mazowieckich WOPR.

Od grudnia ub. roku obowiązuje zmodyfikowana procedura konkursowa. Zmienione zostały zasady oceny formalnej ofert, aby zminimalizować liczbę ofert odrzucanych z powodów formalnych. Zmiany te przybliżymy uczestnikom spotkań. Będziemy ich także zachęcać do składania ofert poprzez elektroniczną Platformę Usług Administracji Publicznej ePUAP.

oprac. JK
źródło: Urząd Marszałkowski w Warszawie

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500