Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

50 letni Mławianin potrącony na przejściu dla pieszych jest ciężko ranny


na-sygnaleW wypadku na skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza i Lelewela ciężko ranny został mężczyzna, przechodzący przez przejście dla pieszych.

KSP Mława nabór

Trwają czynności mławskiej policji w sprawie wypadku drogowego, w którym ciężko ranny został 50- letni mieszkaniec Mławy.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 08 lutego br. o godz. 5:15. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący samochodem marki Seat Toledo, 31- letni mławianin, potrącił znajdującego się na przejściu dla pieszych mławianina. Poważnie ranny pieszy, z urazem głowy został przewieziony do szpitala w Mławie. Kierujący seatem był trzeźwy. Mławska policja ustala przebieg i przyczyny wypadku.

Policja apeluje do pieszych i kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności. Zanim przejdziemy przez przejście, należy upewnić się, że jest to bezpieczne i nie zmusimy kierowcy do nagłego hamowania. Kierując samochodem i zbliżając się do przejścia dla pieszych należy zachować maksymalną ostrożność.

Policja apeluje także do pieszych o używanie odblasków. Choć w terenie zabudowanym, po zmierzchu nie ma obowiązku używania odblasków, to jednak warto to robić dla własnego bezpieczeństwa. Pieszy, przechodzący przez słabo oświetlone przejście, ubrany na ciemno jest prawie niewidoczny. Jeden niewielki odblask na kurtce czy plecaku sprawia, że pieszy staje się widoczny dla kierowcy. Warto zatem zadbać o swoje bezpieczeństwo w tak prosty sposób jak używanie elementów odblaskowych.

oprac. JK
źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz