Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
przychodnia alfamed
Logo

Mławianie najlepsi w ogólnopolskim turnieju o puchar starosty


Po raz drugi z rzędu Oldboje z Mławy okazali się najlepsi w ogólnopolskim turnieju o puchar starosty powiatu mławskiego. Trzynasta edycja imprezy zgromadziła na starcie sześć drużyn. Niektóre z nich jak reprezentanci Śląska Wrocław pokonali w drodze na zawody kilkaset kilometrów.

Wrocławianie nie odegrali większej roli w rywalizacji, co w przeszłości nie było taką regułą. Dzięki występowi takich zawodników jak Zbigniew Mandziejewicz, Radosław Jasiński, Tomasz Moskal czy też Sławomir Chałaśkiewicz liczyli się w walce o lokaty na podium. W tym sezonie postawili jednak na przedstawicieli stylów walki. Wśród nich wyróżniał się zapaśnik Mieczysław Tracz – olimpijczyk z Seulu (1988).

Kadrę złożoną z piłkarzy, niektórych jeszcze aktywnych w rozgrywkach ligowych mieli za to gospodarze zmagań na obiekcie Mławskiej Hali Sportowej. Przyniosło to wymierne wynik, mławianie nie mieli problemów z sięgnięciem po główne trofeum. Nie zdołali wygrać tylko jednego spotkania. Zacięte starcie z Drzewiarzem Rzecznica (wicemistrz województwa pomorskiego w swojej kategorii wiekowej) zakończyło się remisem 1:1.

Nasi gracze zdobyli osiemnaście goli, połowę z nich zapisał na swoje konto Andrzej Karpiński. Dzięki temu mógł świętować zdobyć koronę króla strzelców. Statuetkę dla najstarszego uczestnika turnieju odebrał pochodzący z Turzy Wielkiej, zawodnik Śląska Tomasz Wilczyński. Natomiast pozostałe indywidualne wyróżnienia trafił w ręce Mirosława Herona z Dziewiarza (najlepszy bramkarz) i Jarosława Banasiaka z Włókniarza Konstantynów Łódzki (najlepszy zawodnik).

Wyniki
Mława – Włókniarz 3:1, Drzewiarz – Żuromin 5:2, Olimpia – Śląsk 2:1, Włókniarz – Śląsk 5:0, Żuromin – Olimpia 1:1, Mława – Drzewiarz 1:1, Drzewiarz – Włókniarz 1:2, Olimpia – Mława 1:4, Śląsk – Żuromin 2:0, Włókniarz – Żuromin 6:1, Mława – Śląsk 3:1, Drzewiarz – Olimpia 1:0, Olimpia – Włókniarz 0:2, Śląsk – Rzeczenica 0:6, Żuromin – Mława 1:7

Bez tytułu

RS

Pin It
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz