Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Wstęga przecięta, budynek Powiatowego Urzędu Pracy wyświęcony


sliderPowiatowy Urząd Pracy w Mławie urzęduje w nowym budynku na ulicy Wyspiańskiego od 28 grudnia ubiegłego roku. Oficjalne otwarcie w obecności zaproszonych gości, przecięcie wstęgi i wyświęcenie budynku odbyło się 3 lutego br.

KSP Mława nabór

Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie oraz dyrektor filii WUP w Ciechanowie, dyrektorzy zaprzyjaźnionych powiatowych urzędów pracy, członkowie powiatowej rady zatrudnienia, władze i radni powiatu, burmistrz Mławy, wszyscy wójtowie gmin powiatu mławskiego, szefowie policji, straży, służb i inspekcji, dyrektorzy powiatowych jednostek organizacyjnych oraz ks. Wiesław Szymański.
Z okazji otwarcia przemawiali starosta mławski Włodzimierz Wojnarowski, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie Tomasz Sieradz, burmistrz Sławomir Kowalewski oraz Grażyna Borowiec dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Mińsku Maz. Zastępca dyrektora PUP w Mławie Aldona Zasina odczytała listy gratulacyjne od posła Władysława Kosiniaka Kamysz, minister rodziny pracy i polityki społecznej Elżbiety Rafalskiej, sekretarza stanu w Ministerstwie Rodziny Pracy i Polityki Społecznej Stanisława Szweda oraz marszałka Adama Struzika. Dyrektor PUP w Mławie Witold Żerański podziękował  wszystkim, którzy przyczynili się do  powstania nowej siedziby urzędu.
Modlitwę odmówił i wyświęcenia nowego budynku dokonał ks. Wiesław Szymański.

Nowy obiekt kosztował ok. 2,5 mln zł. Powierzchnia budynku to 1260 m kw. Główną część parteru zajmuje punkt obsługi klienta. W jego poczekalni można przeglądać i wydrukować oferty pracy. Zainstalowany jest też elektroniczny system kolejkowy, pozwalający na bardziej sprawną obsługę. Na I piętrze znajdują się sale konferencyjne, spotkań i poradnictwa zawodowego oraz punkt konsultacyjny dla pracodawców. Do dyspozycji osób poszukujących pracy dostępna jest sala komputerowa, gdzie można skorzystać z Internetu i np. wysłać CV.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

13 - liczba komentarzy w artykule "Wstęga przecięta, budynek Powiatowego Urzędu Pracy wyświęcony"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
sebastian
Gość

Staton, dlaczego kierujesz uwagi do Pani kierownik ? I Pan i ja dobrze wiemy, że szefem PUP jest Pan Ż. Nasz wspólny znajomy.

staton
Gość

No cóż….bardzo chodziło mi o zaakcentowanie tego że system kolejkowy nie uwzględnia kobiet w ciąży i z małymi dziećmi na które w sposób szczególny powinna być uczulona każda kobieta….w tym pani kierownik. Ale jak odczytuję z opinii „Mławianki” problemu dzieci urząd w ogóle nie rozpatruje, być może na tej samej zasadzie nie istnieje problem kobiet w ciąży. Cóż….pogratulować.
A ponadto daję się zauważyć że cokolwiek się dzieje, jest inicjowane, organizowane, komentowane itp….przechodzi przez Panią Kierownik. Inni z przedrostkiem dyr. mają chyba tylko błyszczeć w świetle fleszy.

staton
Gość

Pani kierownik PUP….jak system da możliwość przy wychodzeniu z urzędu zaznaczyć czy nasza sprawa została załatwiona…..uznam go za rewolucyjny. Jeśli nie, to może Codziennik chociaż napisze ile to urzędnicze udogodnienie kosztowało i kto wpadł na pomysł jego zainstalowania?
I tak na koniec jeszcze jedno pytanie….wiem że nie istnieje prawny obowiązek obsługiwania kobiet w ciąży poza kolejnością ale w dobie polityki prorodzinnej jaką nasz Rząd prowadzi…miło byłoby wiedzieć czy system uwzględnia możliwość przepuszczenia w kolejce kobiety w ciąży lub z małym dzieckiem na ręku? Wierzę że uwzględnia….wszak Pani Dyrektor PUP też jest kobietą i na pewno o matkach nie zapomni.

Mlawianka
Gość
Mialam kiedyś przyjemność być w UP w Mlawie . Piszę bo tutaj pada pytanie o dzieci . Mlawski UP nie jest przyjazny dzieciom . Jeśli mama przyjdzie z dzieckiem do tegoż Urzedu , to nie zostanie obsłużona i jej wizyta bedzie uznana jako niestawiennictwo i brak gotowości do podjęcia zatrudnienia . Mialam taki przypadek osobiscie . Poszlam z corka , ktora musialam zabrac ze soba . Odmowiono mi obslugi i z ogromna laska wrecz , zmieniono mi termin , na moje pytanie ale co mam zrobic z dzieckiem , odpowiedziano ze zapewnic opieke . Ha , moze to i sluszne… Czytaj więcej »
staton
Gość

To jest bzdurna nadinterpretacja przepisów. Gotowości do pracy nie ocenia się w danej chwili. Jesli by tak bylo to murarz powinien przyjść do urzędu w ubraniu roboczym, kucharz w fartuchu a prawnik…może w todze? Inaczej należałoby uznać ze są niezdolni do podjęcia pracy. Kompletna bzdura i brak szacunku ze strony urzednikow

staton
Gość

Te elektroniczne systemy kolejkowe są suuuuper…..temu kto to wymyślił to urzędnicy powinni pomnik ufundować. Ma same zalety i żadnej wady. Dzięki niemu urzędnicy mogą spokojnie wypić kawę, zrelaksować się rozmową i nikt im nie przeszkodzi bo będzie grzecznie czekał na wywołanie. Zaleta następna….urzędnik zawsze może powiedzieć że nie zna sprawy bo to „ostatnio koleżanka rozpatrywała” i poprosić żebyśmy przyszli innym razem…..hehehe, a system kolejkowy wtedy też może skierować nas do jeszcze innego urzędnika. Ale efekt będzie….system wykaże 200 procentowy wzrost przyjętych petentów, szkoda tylko że nie wykazuje ile spraw załatwiono.

As
Gość

A panstarosta to podobno ze swojego białego domku do pupu to przyjechał volvo z kierowcą, a co tam będzie buty brudził

...
Gość

Pan starosta to jest już na takim etapie, że jakby mógł to by do WC jeździł volvo…

staton
Gość

To teraz się urzędnicy PUP wezmą do pracy, bezrobocie zniknie, a Mława stanie się krainą mlekiem i miodem płynąca.

Mla
Gość

Gdyby bezrobocie zniknęło to i urzędnicy byliby niepotrzebni. Ja myślę że więcej gabinetów jest, żeby mieli gdzie pić kawę spokojnie

wpDiscuz