Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Media Expert Mława
Logo
meblolux
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Dh Rafał Langowski otrzymał zaszczytny tytuł „Strażaka miesiąca listopada 2015”


sliderDruh Rafał Langowski z Ochotniczej Straży Pożarnej w Turzy Małej otrzymał wyróżnienie i zaszczytny tytuł „Strażaka miesiąca listopada 2015” przyznawany przez Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika.

Słoneczne ogrody Mława

Uznanie Marszałka wzbudziło zachowanie Rafała Langowskiego w listopadzie 2015 roku, kiedy to będąc świadkiem wypadku drogowego udzielił pierwszej pomocy poważnie rannej kobiecie, zabezpieczył miejsce wypadku i uczestniczył w akcji ratunkowej.

Wczoraj otrzymał Pan w Warszawie dyplom uznania i tytuł „Strażaka miesiąca listopada 2015”. W dyplomie otrzymanym od Marszałka czytamy między innymi:
„Pańskie zaangażowanie, przytomność umysłu, wiedza i umiejętności przyczyniły się do uratowania ludzkiego życia. Godne są zatem najwyższego szacunku i stanowią wzór do naśladowania …”
Otrzymał Pan również dyplomy i podziękowania od Zarządu Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych, oraz w imieniu starosty mławskiego od Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Mławie brygadiera Zbigniewa Kąpińskiego.
Proszę opowiedzieć czytelnikom o przebiegu zdarzenia. 26 listopada 2015 r. około południa jechał Pan od strony Ciechanowa. Wypadek zdarzył się w miejscowości Baraki Chotumskie. Jak to się stało, że to właśnie Pan ratował ofiarę wypadku?

– Samochodem, który uległ wypadkowi kierowała młoda kobieta, prawdopodobnie jechała zbyt szybko, wypadła z drogi i uderzyła bokiem w drzewo. Przede mną jechało auto, ale nie zatrzymało się na widok wypadku. Pierwsza myśl jaka mi przyszła do głowy gdy zobaczyłem rozbity samochód to było – trzeba stanąć i zobaczyć co się stało, trzeba ratować!
Jako strażak OSP mam ukończony kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy, pracowałem również w pogotowiu ratunkowym. Ta wiedza się przydała, oceniłem możliwe obrażenia i opatrzyłem zranioną rękę. Do czasu przybycia zespołu ratownictwa medycznego i strażaków JRG Ciechanów, z pomocą innych osób odłączyłem akumulator i oznakowałem drogę. Pomagałem też zastępowi JRG Ciechanów w działaniach. To oni zauważyli u mnie zestaw pierwszej pomocy, jaki otrzymaliśmy na kursie i zapytali czy jestem ochotnikiem. Potem komenda ciechanowska PSP powiadomiła mławską, ta z kolei złożyła wniosek do Marszałka – opowiada ubiegłoroczną historię dh Rafał Langowski.

Gratulujemy druhowi Rafałowi Langowskiemu postawy i odwagi w działaniach na rzecz ratowania życia i zdrowia ludzkiego.

(red.)

fot-s-1

foto: D.Cichocka

fot-s-2

foto: D. Cichocka

DSC_0007DSC_0002DSC_0003

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

3
KOMENTARZE

1500
szydłowo

gratulacje wiedziałam że jesteś wspaniałym facetem i tak trzymaj rafał

Anonimowo

dzieki

niegocin

gratulacjie od osp niegocin