Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Szymon Chmielewski Michał Pol kandydat do Rady Miasta Mława wybory samorządowe 2018
Logo
Czarnecka Bielska
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych pierwszy raz w Mławie


12400553_872437569539898_664233784638315034_n28 lutego 2016 roku Fundacja Wolność i Demokracja po raz czwarty zorganizuje projekt „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. W tym roku projekt zagości również w Mławie.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

W jego ramach przewidziany jest obligatoryjny dla wszystkich miast, bieg na dystansie rodzinnym 1963 metry. Wskazuje on na datę śmierci ostatniego żołnierza wyklętego Józef Franczaka „Lalka”
Każdy z lokalnych organizatorów może uzupełnić scenariusz o dodatkowe wydarzenia i atrakcje (gra rodzinna, rekonstrukcja, etc.).

W 2011 roku, dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym – Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Ideą projektu biegowo–edukacyjnego „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” realizowanego przez Fundację, jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP oraz popularyzacja wiedzy na ten temat.

Bieganie staje się coraz popularniejsze, jednak w tej imprezie atrakcje towarzyszące biegowi, takie jak: pokazy grup rekonstrukcyjnych czy rodzinna gra terenowa sprawiają, że uczestnikami projektu stają się także osoby niebiegające.

W ubiegłym roku w projekcie uczestniczyło – 20 000 osób z 81 miast z całej Polski oraz Wilna, Grodna i Lidy.

Szczegółowy program wydarzenia, oraz informacje o terminie i miejscu zapisów podamy wkrótce.

(red.)

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500