Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Czy konkurs na dyrektora Mławskiej Hali Sportowej był celowo odkładany?


sliderW jaki sposób Dariusz Sowiński spełnił kryterium doświadczenia na stanowisku kierowniczym oraz z jaką datą uzyskał tytuł menedżera sportu, czy do czerwca czy po czerwcu 2015 roku – dopytywał na ostatniej sesji rady powiatu radny Tomasz Chodubski.

KSP Mława nabór

Radny poprzedził swoje zapytanie wywodem, w którym nawiązał do deklaracji złożonej przez wicestarostę Barbarę Gutowską, że konkurs odbędzie się w czerwcu br.

– Na początku roku mieliśmy sytuację oczekiwania na rozstrzygnięcie konkursu na dyrektora Mławskiej Hali Sportowej. Była taka zapowiedź, zobowiązanie, że do końca czerwca taki konkurs się odbędzie. Gdy pytałem dlaczego nie ma konkursu, padała odpowiedź, hala działa, jest zarządzana. Nie było takiego jednoznacznego uzasadnienia, dlaczego konkurs jest nie przygotowany. Docierały do mnie wówczas takie głosy, że są osoby zainteresowane, pod kątem kto ma zostać dyrektorem i pojawiły się sugestie powiązań bliskich rodzinnych, powinowactwa pierwszego stopnia. Jesteśmy teraz na etapie rozstrzygnięcia. Chciałbym uzyskać informacje w jakim zakresie osoba spełnia kryteria konkursowe. Moje pytanie dotyczy kwalifikacji i doświadczenia kierowniczego, a zwłaszcza czy do czerwca tego roku ta osoba spełniała kryteria menedżera sportu, czy uzyskała te kwalifikacje po czerwcu br. – pytał radny Tomasz Chodubski.

Wicestarosta Barbara Gutowska w odpowiedzi opisała procedurę i szczegóły przeprowadzonego naboru na stanowisko dyrektora. (o procedurze konkursowej pisaliśmy już w Codzienniku – red.) Zabrakło jednak w tej odpowiedzi informacji, które szczególnie interesowały radnego Chodubskiego.

– Pani starosto, nie otrzymałem odpowiedzi na pytanie, jak osoba spełniła kryterium doświadczenia kierowniczego oraz z jaką datą uzyskała to kryterium menedżera sportu, czy do czerwca czy jednak po czerwcu – powtórnie dociekał radny.

– Te wymagania zawarte były w ogłoszeniu, z którym można było się zapoznać na stronie internetowej. To były kryteria dodatkowe (menedżer sportu – red.), to nie były kryteria dopuszczenia do rozmowy kwalifikacyjnej. Nie wyobrażam sobie, żeby komisja sprawdzała czy ktoś miał na dzień czerwcowy, skoro wymóg dotyczył posiadania kwalifikacji na chwilę składania aplikacji. Nie wiem, co Pan ma tam w zanadrzu, jaki problem, ale nie wyobrażam sobie, że przewodniczący komisji mógł wskazać, że my musimy wziąć pod uwagę coś, co się działo w czerwcu – odpowiadała wicestarosta Barbara Gutowska.

– Zadając pytanie przedstawiłem swój tok myślenia. Proszę o te informacje. Jeżeli pani starosta nie pamięta, to proszę w formie pisemnej – zakończył radny Tomasz Chodubski.

Przypomnijmy, do końca marca br. dyrektorem Mławskiej Hali Sportowej pozostawał Cezary Kądrzycki, który od 1 kwietnia br. został sekretarzem powiatu. W tym czasie obowiązki dyrektora MHS pełniła Jolanta Kwiatek.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

25 - liczba komentarzy w artykule "Czy konkurs na dyrektora Mławskiej Hali Sportowej był celowo odkładany?"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Rodzic
Gość

Ponawiam informacje z innych tematów. Kurs na menadżera sportu, ktory ukończył kandydat jest kursem internetowym trwającym dwa dni. Koszt 1000zl. Na stronie szkoły stoi napisane wytluszczonymi literami, ze na dyplomie nie widac w jaki sposób uzyskano te uprawnienia.

Gość
Gość

Odp. na pyt. z tytułu artykułu: Tak, był odkładany celowo i wszyscy, którzy choć trochę interesują się tym, co dzieje się w Mławie, o tym wiedzą i znają też powody. Pozdrawiam

Ula
Gość

Wiarygodny, jeżeli tak twierdzisz,to wątpliwa Twoja wiarygodność.

czytelnik
Gość

Ktoś bez podpisu napisał do wyborów trzy lata. Na pewno nie, działać trzeba już zaczynać wiosna może być nasza to wstępna data wyborów. Niech PSL się nie cieszy kłamstwo wyborcze ma krótkie nogi.

wiarygodny
Gość

Ludzie szukają sensacji ale jej nie znajdą bo jej nie ma!! a za chwile będą przepraszać…

rzetelny
Gość

Nikt nie będzie przepraszał. Nie ma sensacji, bo papierki są dobrze napisane i na dodatek ułożone równiutko pod linijkę, ale przepraszać nie mamy za co, bo swoje wiemy i wiemy co piszemy. 😛

wpDiscuz