Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Zespół Muzyczny AKTON wesela imprezy dancingi
Logo

Weekend na drogach – pijany kierowca uderzył w drzewo. Przewoził pasażera.


Plebiscyt Najlepszy Radny Miasta Mlawa biezacej kadencji Radni Mlawa glosowanie

policjaCzterech zatrzymanych nietrzeźwych kierowców, w tym pijany rekordzista – sprawca zdarzenia drogowego, to bilans ostatniego weekendu na dogach powiatu mławskiego. Policja apeluje o sygnały, dotyczące nietrzeźwych kierujących na drodze. Każda taka informacja może uratować komuś życie.

W sobotę, o godz. 13:50 w pobliżu miejscowości Wola Szydłowska na drodze W-615, pijany kierowca samochodu  marki Ford Focus, zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Pojazd dachował. Na miejscu interweniowała straż pożarna z Mławy oraz OSP ze Stupska. Pijany kierowca, 50- letni Andrzej K., mieszkaniec pow. mławskiego miał w organizmie ponad 2,60 promila. Przewoził  nietrzeźwego pasażera, 26- letniego mieszkańca pow. mławskiego. Obu rannym mężczyznom załoga karetki pogotowia udzieliła pomocy na miejscu zdarzenia. Nie odnieśli poważniejszych obrażeń. Trwają czynności policji.

Również w sobotę, o godz. 1:10 w nocy na ul. Wyspiańskiego w Mławie, interweniujący patrol policji zatrzymał kierującego samochodem marki Lancia Kappa. Jak się okazało, 22- letni Tomasz J., mieszkaniec pow. ciechanowskiego, miał w organizmie ponad 1,40 promila alkoholu. Stracił już prawo jazdy.

W niedzielę, o godz. 10:00, w Mławie na Osiedlu Młodych, patrol policji zatrzymał kierującego samochodem  marki BMW. Robert Z. lat 32, mieszkaniec Mławy, miał w organizmie ponad 1,30 promila alkoholu.

W niedzielę, tuż przed godz. 1:00 w nocy w miejscowości Kowalewsko, interweniujący patrol policji zatrzymał nietrzeźwego kierującego motorowerem. Marcin L. lat 22, mieszkaniec pow. mławskiego miał w organizmie ponad 2,30 promila alkoholu.

Zgodnie z przepisami, nietrzeźwym kierującym grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Ponadto obligatoryjnie sąd orzeka świadczenie pieniężne w kwocie 5 tysięcy zł na rzecz organizacji zajmujących się pomocą ofiarom wypadków oraz utratę prawa jazdy na okres 3 lat. Kary dla nietrzeźwych kierowców – recydywistów są znacznie surowsze.

                                        Źródło KPP Mława

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz