Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Mława. Wykopali szkielet


szczatkiW podwórzu „starej poczty”, podczas prac ziemnych przy podłączaniu budynku do sieci ciepłowniczej, odnaleziono szczątki ludzkie.

KSP Mława nabór

Policja potwierdza jedynie fakt, że wczoraj (28 października) takie zdarzenie miało miejsce. Pracownicy robiący wykopy pod magistralę natknęli się na kości ludzkie, znaleziono m.in. czaszkę. Dziś wykopali jeszcze kawałek szczęki i kość, prawdopodobnie udową.

Sprawę bada prokuratura. – Wykonujemy czynności, oględziny tych szczątków będą przeprowadzone w ciągu kilku dni, lekarz wykona quazi-sekcję. Nie potwierdzamy, że w czaszce była przestrzelina, to musi orzec biegły – informuje Marcin Bagiński, prokurator rejonowy w Mławie. Jak dodaje, zwłoki znajdują się obecnie w prosektorium, a później trafią do zakładu medycyny sądowej. Trudno ocenić, czy to jeden szkielet, czy więcej. Znaleziskiem interesuje się też archeolog z Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej w Mławie Andrzej Grzymkowski. Zdradza, że szczątki zostały znalezione w odległości ok. 2 m od wejścia do kamienicy przy ul. Żeromskiego w podwórzu, leżały na głębokości nie większej niż 60-70 cm. W czaszce był otwór, być może od kuli, a reszta szkieletu została uszkodzona przez koparkę.

Nie znaleziono przedmiotów typu guziki od munduru wojskowego czy pas, które pozwoliłyby określić, z jakich czasów pochodzą szczątki. Andrzej Grzymkowski podejrzewa, że z okresu drugiej wojny światowej lub powojennego. – Mogła to być osoba zastrzelona przez Niemców albo UB [nieopodal w budynku przy ul. Reymonta znajdowała się siedziba Urzędu Bezpieczeństwa – przyp. red.] – mówi. Prac ziemnych nie przerwano – jak tłumaczy prokurator – nie było takiej potrzeby, gdyż czynności na miejscu już zakończono. Natomiast archeolog dodaje, że robotnicy zostali uczuleni, aby zgłaszać ewentualne, kolejne znaleziska.

el

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

1 Komentarz w artykule "Mława. Wykopali szkielet"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
MartaM
Gość

Wiadomo było , że tam można trafić na takie znalezisko i pozwolono wjechać koparce i co gorsza kontynuować prace po znalezieniu czaszki?! Powinno natychmiast wstrzymać roboty! Brak słów. Ale czego nie wolno robić Arentowi

wpDiscuz