Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Narkotyki i dopalacze nadal problemem w Mławie


pol-1-mMława nadal pozostaje dobrym rynkiem zbytu dla dealerów narkotyków i dopalaczy.

KSP Mława nabór

Mławska komenda policji może pochwalić się sukcesami w przeciwdziałaniu wprowadzaniu do obrotu niedozwolonych środków psychoaktywnych. Tylko w 2015 roku dzięki działaniom policji zlikwidowano 11 plantacji marihuany. Dla orientacji z jednego krzaka konopi otrzymuje się ok. 22 g narkotyku – czyli 20 – 40 „działek”

. Łącznie zabezpieczono 520,36 g narkotyków – statystycznie w sztukach jest to 2167 – to najwyższe wskaźniki w woj. mazowieckim – przedstawia dane statystyczne komendant mł. insp. Artur Ryfiński – zabezpieczaliśmy środki w różnych formach – krzaki konopi, grzyby, dopalacze, farmakologię.

Sukcesy policji w walce z narkomanią cieszą, ale jest też druga strona medalu. Tak wysokie statystki świadczą o atrakcyjności mławskiego rynku dla dilerów wszelakich środków psychoaktywnych.

JK

W myśl ustawy o przeciwdziałaniu narkomani osoba, która posiada środki odurzające bądź substancje psychotropowe podlega karze pozbawienia wolności na czas od 3 lat. Jeśli zaś osoba posiada przy sobie znaczne ilości zabronionych substancji podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. Jeśli ktoś ma nieznaczne ilości tych substancji, to sąd może na niego nałożyć grzywnę, ograniczyć wolność lub pozbawić wolności do roku.

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

1 Komentarz w artykule "Narkotyki i dopalacze nadal problemem w Mławie"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
w temacie
Gość
wpDiscuz