Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
złóż życzenia na portalu codziennikmlawski.pl
Logo

Narkotyki i dopalacze nadal problemem w Mławie


pol-1-mMława nadal pozostaje dobrym rynkiem zbytu dla dealerów narkotyków i dopalaczy.

Mławska komenda policji może pochwalić się sukcesami w przeciwdziałaniu wprowadzaniu do obrotu niedozwolonych środków psychoaktywnych. Tylko w 2015 roku dzięki działaniom policji zlikwidowano 11 plantacji marihuany. Dla orientacji z jednego krzaka konopi otrzymuje się ok. 22 g narkotyku – czyli 20 – 40 „działek”

. Łącznie zabezpieczono 520,36 g narkotyków – statystycznie w sztukach jest to 2167 – to najwyższe wskaźniki w woj. mazowieckim – przedstawia dane statystyczne komendant mł. insp. Artur Ryfiński – zabezpieczaliśmy środki w różnych formach – krzaki konopi, grzyby, dopalacze, farmakologię.

Sukcesy policji w walce z narkomanią cieszą, ale jest też druga strona medalu. Tak wysokie statystki świadczą o atrakcyjności mławskiego rynku dla dilerów wszelakich środków psychoaktywnych.

JK

W myśl ustawy o przeciwdziałaniu narkomani osoba, która posiada środki odurzające bądź substancje psychotropowe podlega karze pozbawienia wolności na czas od 3 lat. Jeśli zaś osoba posiada przy sobie znaczne ilości zabronionych substancji podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. Jeśli ktoś ma nieznaczne ilości tych substancji, to sąd może na niego nałożyć grzywnę, ograniczyć wolność lub pozbawić wolności do roku.

Pin It
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

1 Komentarz w artykule "Narkotyki i dopalacze nadal problemem w Mławie"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
w temacie
Gość
wpDiscuz