Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Mławski park będzie piękny za 100 lat


sliderOd wczoraj trwa wycinka drzew w głównej alei mławskiego parku. Prace prowadzi spółka Agrosan, na zlecenie burmistrza Sławomira Kowalewskiego.

KSP Mława nabór

– Dziś usunęliśmy jedną lipę i kilka klonów, które ucierpiały podczas lipcowych wichur. Są to czynności pielęgnacyjne przed uzupełnieniem nasadzenia nowych kasztanowców w alei głównej – wyjaśniał Waldemar Koronowski prezes Agrosan.

– Zgodę na oczyszczenie parku z drzew zagrażających spacerowiczom wyraził konserwator zabytków. Do końca roku posadzonych zostanie 58 kasztanowców białych, po trzy klony pospolite i lipy drobnolistne, dwie brzozy pospolite oraz po jednej sztuce surmii zwyczajnej i platanu klonolistnego. W ramach prac związanych z odbudową zieleni parkowej już wcześniej posadzonych zostało 2359 krzewów bukszpanu wiecznie zielonego – informuje Magdalena Grzywacz rzecznik urzędu miasta.

Wielu mieszkańców dzwoniło do redakcji z pytaniami, kto podjął decyzję o wycince, czy mławski park będzie w stylu angielskim bez drzew?. Do sprawy wrócimy.

(red.)

« 1 z 3 »
Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

20 - liczba komentarzy w artykule "Mławski park będzie piękny za 100 lat"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
inspektor
Gość

A na podnośniku zachowanie przepisów BHP przy pracach na wysokości wręcz naganne!

notabene
Gość

W naszym województwie są gminy, w których się szanuje drzewa… „Gmina Brwinów stale współpracuje z ekologami, chronimy duże, okazałe drzewa, nawet jeśli nie są pomnikami przyrody. Żadne zdrowe drzewo nie zostanie usunięte bez ważnej przyczyny” http://metrocafe.pl/metrocafe/1,145523,18928219,urzednicy-potrafia-w-tej-gminie-nie-wycina-sie-niepotrzebnie.html?utm_source=facebook.com&utm_medium=SM&utm_campaign=FB_metro_cafe

wrona
Gość

I chwała im za to!

wrażliwy
Gość

Ktoś na „górze” wyraźnie zapomniał, że pomniki to nie tylko te na nowo za pieniądze stawiane. Myślę, że niejednej wrażliwej osobie się łza w oku zakręciła.

Mława
Gość

Ojej dopiero za 100 lat to Kowalewski jakby się nie starał to nie przetnie wstęgi. Biedaczek.

Zielony
Gość

Skandal. Włosy jeżą się na głowie. Miliony złotych utopione. Piszemy oficjalne pismo do prokuratury o wszczęcie postępowania. Winni tym razem muszą być ukarani.

wpDiscuz