Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Społeczna Szkoła Podstawowa Wyspianum Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Mławskie komisje wyborcze nad ranem zakończyły pracę. Zdecydowane zwycięstwo PiS


DSC_0026Tym razem system informatyczny nie szwankował. Wszystkie mławskie „obwodówki” wprowadziły protokoły do systemu i przekazały oryginały urzędnikowi wyborczemu.

KSP Mława nabór

Około godziny 3 nad ranem spłynęły ostatnie protokoły do miejskiego urzędnika wyborczego, znamy więc wyniki głosowania w Mławie.
Frekwencja wyniosła 47,05 %, czyli jest niższa niż prognozowana w kraju.
Do lokali wyborczych poszło 11 460 Mławian.

Według danych z 22 obwodowych komisji wyrażone w liczbie głosów poparcie dla partii wyglądało następująco:

1

Wyniki wyborów w skali procentowej :

2

Tak głosowaliśmy na kandydatów do senatu:

3

Nasi lokalni kandydaci na tle wyników głosowania na partie z których starowali:

4

Wybory w Mławie bezapelacyjnie wygrało Prawo i Sprawiedliwość. Również Jan Maria Jackowski kandydat PiS na senatora otrzymał największe poparcie.
Ostateczne wyniki poda Państwowa Komisja Wyborcza prawdopodobnie we wtorek.

(red.)

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

28 - liczba komentarzy w artykule "Mławskie komisje wyborcze nad ranem zakończyły pracę. Zdecydowane zwycięstwo PiS"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
cela
Gość

widać ze p. Jankowski nie ma poparcia w Mławie. Koniec. Kropka

pst
Gość

Widziałeś wyniki? długość słupka? nawet nie trzeba znać cyferek. I jeżeli uważasz że kandydat który uzyskał najwięcej głosów w Mławie nie ma poparcia, to zmień lekarza albo dilera

ojtam
Gość

Zadziwiony jestem wynikiem nowych tworów typu nowoczensa i razem. Nikt chyba o ludziach z tych list nie słyszał, a dostali dużo głosów. o co chodzi?

...
Gość
WM Wielka szkoda, że mławianie i mieszkańcy powiatu mławskiego nie wykorzystali swojej szansy, zamiast dzielić swoje głosy na mniejszych nic nie znaczących i je rozdrabniać, mogli głosować na Jankowskiego. Od dawna było wiadomo, że to PIS przejmie pałeczkę rządów po PO. Gdyby wszyscy głosowali na Jankowskiego, to nie ma bata, żeby nie wszedł do sejmu, a wtedy może Mława by coś ugrała dla siebie, ale mieszkańcy woleli głosować, na tych, którzy wiadome było, że nie mają najmniejszych szans na wejście do parlamentu, bo pewne było, że od Korwina nawet z 2 miejsca nikt nie da rady wejść do parlamentu, nie… Czytaj więcej »
fanfan
Gość

O przepraszam. Pan Jankowski jakoś słabo chciał tych głosów od nas. Kilka banerków późno powieszonych, kilka reklam, na tle innych kandydatów nie tylko PIS – to słabo. A czemu mławski PiS nie poparł Jankowskiego? może wolał Nowakowskiego

...
Gość

Postawa mławskiego PIS w tych wyborach, delikatnie mówiąc była dwuznaczna. Brak kampanii na rzecz kandydata, wycofanie, kilka małych banerów w Mławie, a gdzie powiat? Kto miał robić kampanię jak nie kandydat i jego partia!

...
Gość

„…”
Nie pisz w moim imieniu, bo to nie fair :-), znajdź sobie inny nick.
Hm…, masz trochę racji z tą kampanią, byli inni na plakatach, ale Jankowskiego faktycznie nie było widać, ale mławianie i tak wiedzieli, a szczególnie Ci co mają dostęp do netu.

WM
Gość

Pozytywna – wymierne korzyści dla powiatu mławskiego mógł przynieść tylko dobry kandydat z listy PIS. Chyba widzisz, że PSL w tym Sejmie jest nic nieznaczącym marginesem. Twój żal wynika raczej z goryczy porażki, dotkliwej porażki. Wielka szkoda, że mławski PIS nie wykorzystał takiej okazji.

obywatel
Gość

Pozytywna- konkretniej proszę. Ogólnikami może każdy rzucać… Ja niczego nie widziałem, więc nie mam czego podawać… no ale najwyraźniej nie dowidzę chyba…;]. I nikt mi nie powie, że w partii jabłek nie ma nepotyzmu…

wpDiscuz