Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Naprzeciw wiatrom i deszczom. Ultramaraton w Bieszczadach


sliderW Bieszczadach rozegrano trzecią edycję ultramaratonu. Zawody rozegrano na dwóch dystansach, biegacze mieli do pokonania 25 lub 52 km. Na dłuższym odcinku z powodzeniem zaprezentowali się dwaj zawodnicy z Mławy.

KSP Mława nabór

Dla Wojciecha Łachuta nie był to pierwszy udział w bieszczadzkiej imprezie. Wziął w niej udział przed rokiem, zajmując w klasyfikacji generalnej czwarte miejsce. Do zwycięzcy stracił zaledwie trzydzieści dwie minuty, z kolei do brązowego medalisty Roberta Farona pięć.

– Fantastyczna impreza z niesamowitą atmosferą. Dlatego nie wahałem się przed startem także w tegorocznej edycji. Wraz ze mną do rywalizacji przystąpił Andrzej Leszczyński – podkreśla nasz reprezentant.

Do rywalizacji na dłuższej trasie przystąpiło ponad 630 zawodników. Wykorzystując ukształtowanie terenu organizatorzy przygotowali trudną trasę. Przewyższenia wynosiły 1300 metrów w górę i tyle samo w dół. Swoje zrobiła pogoda – początkowo biegaczom towarzyszyło słońce, z czasem zamieniło się w opady deszczu, a następnie w pojedyncze płatki śniegu. Do tego wiał momentami porywisty wiatr.

Takie warunki najlepiej odpowiadały Bartoszowi Gorczycy. Na pokonanie całego odcinka potrzebował czterech godzin i ośmiu minut. Łachut był piętnasty, w swojej kategorii został sklasyfikowany na siódmej pozycji. Leszczyński przekroczył linię mety jako czterdziesty czwarty,
by w grupie wiekowej M-40 uplasować się na siódmym miejscu.

RS

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

2 - liczba komentarzy w artykule "Naprzeciw wiatrom i deszczom. Ultramaraton w Bieszczadach"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
OL
Gość

Szacunek

...
Gość

Brawo Nasi 🙂
http://tri-fun.pl/6-rano-twister-again-czyli-malbork-okiem-wojtka/?utm_campaign=shareaholic&utm_medium=facebook&utm_source=socialnetwork „6 rano – Twist(er) again, czyli Malbork okiem Wojtka” – warto przeczytać – polecam

wpDiscuz