Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
złóż życzenia na portalu codziennikmlawski.pl
Logo

Strzegowianki przegrały ze stołeczną dwunastką. Popis Zajączkowskiej


Koszykarki ze Strzegowa rozpoczęły nowy sezon w wojewódzkiej lidze. Już w kategorii juniorek, a nie – jak to było w poprzednich rozgrywkach – kadetek. Na inauguracji zmierzyły się na własnym parkiecie z SKS-em 12 Warszawa.

– W poprzednim roku debiutowaliśmy w mazowieckich rozgrywkach – wyjaśnia trener strzegowianek Przemysław Pałuba. – Pierwszą rundę eliminacji przeszliśmy jak burza. Druga nie była już tak udana, ale czwarte miejsce na szczeblu makroregionu (red. dwa województwa, Mazowsze i Podlasie) miało swoją wartość. Tym bardziej, że dzięki tzw. „dzikiej karcie” wystąpiliśmy w ćwierćfinale mistrzostw Polski. Zajęliśmy w nim czwarte miejsce, przegrywając z ekipami z Leszna, Pabianic oraz Jeleniej Góry.

Powtórzyć sukces nie będzie łatwo, co udowodniło inauguracyjne spotkanie. Warszawianki okazały się za mocnym rywalem, w nawiązaniu wyrównanej walki nie pomogły kapitalne zawody w wykonaniu Natalii Zajączkowskiej.

Zawodniczka GKS-u zakończyła starcie z dorobkiem aż 35 rzuconych punktów. Trzynaście dorzuciła Sylwia Szczepańska, siedem Oliwia Gralewicz. Ponadto do kosza trafiały Izabela Boruszewska (4 punkty) i Klaudia Sokal. (2)

W kolejnym meczu zawodniczki ze Strzegowa zmierzą się na wyjeździe z ekipą z Pruszkowa. Na swoje boisko wrócą 8 listopada, wówczas rywalizować będą z Trójką Żyrardów.

GKS LO Strzegowo – SKS 12 Warszawa 63:93
GKS: Daria Szczepańska, Izabela Boruszewska 4 pkt., Sylwia Szczepańska 13, Oliwia Gralewicz 7, Natalia Zajączkowska 35, Kinga Sobiecka, Daria Szóstek, Klaudia Sokal 2, Magdalena Gawlińska, Paulina Niewiadomska, Natalia Pluta.

RS

Pin It
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz