Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Nielegalna reklama wyborcza naszych „szanujących prawo” kandydatów


DSC02289– Tylko jeden komitet wyborczy podpisał umowę na umieszczanie reklam na słupach energetycznych na terenie Mławy – poinformował nas Marcin Szewczyk ze spółki Energa Oświetlenie. Jest to komitet jednego z kandydatów na senatora. Pozostali „wiszący” kandydaci nie zawracają sobie głowy przepisami Kodeksu Wyborczego i wiszą nielegalnie.

KSP Mława nabór

To końcówka wyborczej kampanii. Kandydaci w przeróżny sposób starają się zjednać sobie przychylność wyborców. Rozdają różne gadżety, długopisy, książki, odblaski, albo chociaż poczęstują krówką. No i oczywiście pojawiają się w osobistej osobie wszędzie tam gdzie można się choć trochę zareklamować. Mało tego, niektóre imprezy, czy uroczystości samorządowe jakoś tak zupełnie przypadkiem odbywają się w październiku, choć ich związek z październikiem jest bardzo umowny.

Dla kandydatów rzecz podstawowa, to rozdać czy rozesłać jak najwięcej ulotek i zawiesić jak najwięcej plakatów. I tu zaczynają się problemy zarówno kandydatów jak i mieszkańców. Kandydaci nie przebierają w środkach przy rozwieszaniu swoich plakatów. Powszechnym zjawiskiem jest zaklejanie plakatów konkurentów a czasem ich zrywanie. Takie sygnały otrzymaliśmy z Mławy. W gminie Szydłowo, zostały naddarte plakaty i banery niemal wszystkich kandydatów z wyjątkiem jednego. I podobnie było w gminie Radzanów.

Dla mieszkańców to przede wszystkim problem zaśmiecania miejscowości. Zerwane plakaty, wyrzucone na chodnikach ulotki, stosy makulatury wyjętej ze skrzynek pocztowych, przede wszystkim w budynkach wielorodzinnych. Mieszkańcy Mławy sygnalizowali redakcji działania jednego z kandydatów, który na terenie spółdzielni mieszkaniowej „Zawkrze” poumieszczał reklamy w trawnikach. Zapytany przez redakcję wiceprezes spółdzielni Artur Dębski wyjaśnił, że według jego wiedzy kandydat nie pytał zarządu spółdzielni o zgodę na umieszczenie tablic z reklamą.

Art. 63 a kodeksu wykroczeń stanowi:
„ Kto umieszcza w miejscu publicznym do tego nie przeznaczonym ogłoszenie, plakat, afisz, apel, ulotkę, napis lub rysunek albo wystawia je na widok publiczny w innym miejscu bez zgody zarządzającego tym miejscem, podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny.”

Wygląda jednak na to, że przynajmniej niektórzy kandydaci nie mają szacunku ani dla prawa, ani poszanowania dla cudzej własności.

JK

 

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

14 - liczba komentarzy w artykule "Nielegalna reklama wyborcza naszych „szanujących prawo” kandydatów"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
wsmł
Gość

Poprawa obsługi klientów i organizacji pracy w wydziale komunikacji, zgodnie z zapowiedziami, miała nastąpić w 2014 r. Tymczasem mamy już koniec 2015 r., a polepszenia w tym zakresie nie widać. Na mój wniosek komisja rewizyjna rady powiatu wydała szereg zaleceń min.: utworzenie punktu informacyjnego, poprawa skandalicznych warunków pracy. Efekt jest taki, że ustawiono krzesła dla interesantów. Do sprawy wrócę na sesji. No cóż wybory są najważniejsze …

OL
Gość

do realia
„Pycha zawsze przed upadkiem chodzi, a wyniosłość ducha przed ruiną”

realia
Gość

Starosta na zagrodzie równy Wojewodzie, a Starościc jedzie w przodzie.

pslpany
Gość

a co krówki nie smakowały?

refleksja
Gość

Moim zdaniem jest za mało tablic/słupów, na których można legalnie umieszczać ogłoszenia – jest to problem wielu polskich miast.

ole
Gość

Czy to tłumaczy zachowanie nachalnych kandydatów?

...
Gość

Żeby umieścić legalnie ogłoszenie, trzeba wystąpić do danej instytucji o zezwolenie, a to kosztuje i trwa jakiś czas, a więc komitety wyborcze idą na łatwiznę i robią to na dziko, za darmo. Straż miejska powinna pilnować porządku z ogłoszeniami i sprzątać je, tam gdzie są wieszane nielegalnie oraz nakładać na komitety wyborcze kary.

refleksja
Gość

Zgadzam się z powyższym i nie popieram samowolki komitetów. Chodziło mi o to, że w ogóle w przestrzeni publicznej jest mało takich wyznaczonych specjalnych miejsc, gdzie ludzie mogliby zostawiać swoje ogłoszenia na co dzień.

Karamba
Gość
wpDiscuz