Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Wstęga przecięta, Kopernika oficjalnie otwarta


sliderChoć kierowcy od dawna korzystają już z tej arterii, władze oficjalnie otworzyły ją dziś (19 października). W ramach inwestycji lifting przeszły także ulice Bema i Hallera.

KSP Mława nabór

Przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Mławie zgromadzili się m.in. przedstawiciele urzędu miasta z burmistrzem Sławomirem Kowalewskim na czele, starosta Włodzimierz Wojnarowski, radni, urzędnicy, p.o powiatowego inspektora nadzoru budowlanego, reprezentant wykonawcy i dosłownie kilku kilku mieszkańców.

Burmistrz przypomniał o wykonanych już inwestycjach drogowych w naszym mieście, m.in. o Alei Marszałkowskiej oraz ulicach przebudowanych w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych (tzw. schetynówki) i zapowiedział kolejne remonty. Starosta zaś gratulował inwestycji.
Po modlitwie za bezpieczeństwo korzystających z przebudowanych ulic i poświęceniu ul. Kopernika przez księdza Sławomira Kowalskiego z Parafii Świętej Rodziny w Mławie, wstęga została przecięta. Na koniec zebrani dostali od Sławomira Kowalewskiego niespodzianki – odblaskowe serca „Kochasz? Powiedz STOP wariatom drogowym”.

Inwestycja pod nazwą „Poprawa spójności komunikacyjnej i bezpieczeństwa ruchu drogowego w Mieście Mława poprzez przebudowę ulic: Kopernika, Bema i Hallera” rozpoczęła się w marcu. Przebudowano odcinek ul. Kopernika od skrzyżowania z ul. Żwirki do Alei Marszałkowskiej, a kompleksowo od ul. PCK do lasu, zbudowane zostały: oświetlenie, odwodnienie, chodnik, ścieżka rowerowa oraz położona nowa nawierzchnia. Oprócz traktów pieszo-jezdnych przy ul. Bema i Hallera powstało ponad 100 miejsc parkingowych.
Koszt przedsięwzięcia to 3 mln 145 tys. zł, ponad 1 mln 371 tys. zł pozyskano w ramach schetynówek, a 100 tys. zł to dotacja celowa ze starostwa.

el

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

6 - liczba komentarzy w artykule "Wstęga przecięta, Kopernika oficjalnie otwarta"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
OL
Gość

Nic dziwnego, że mławskie urzędy funkcjonują jak funkcjonują… jak ich kierownictwo w godzinach pracy zajmuje się klakierką…

b
Gość

żenada

ups
Gość

Asystent nie przeczytał listu? Chyba nie miał do kogo, bo byli sami znajomi urzędnicy z jedynie słusznej partii. A władza to się dawno już oderwała od zwykłych ludzi

...
Gość

Władza to oderwała się od ziemi, zwykli obywatele nigdy władzy nie interesowały. Księża na pokropek chodzą już z asystentem, bo kasa za pokropek płynie szeroką strugą, wystarcza i na pomocnika.Co daje poświęcenie wodą ulicy, chodnika, budynku?? czy dzięki temu jest mniej wypadków?? XXI wiek, a my ze swoimi zabobonami tkwimy w średniowieczu, pół biedy gdy wiara w zabobony nic nie kosztuje, ale kropidło kosztuje i to słono, a na dodatek jest bez faktury i bez podatku

Mirek
Gość

A może to taka normalna forma podziękowania tym, którzy w to upalne lato natrudzili się przy tej robocie. Wyświęcamy nowe domy, wiec dlaczego nie pomodlić się przez chwilę do Św. Krzysztofa w intencji bezpiecznego korzystania z tej drogi ?. W końcu 90 % mieszkańców tego kraju deklaruje przynależność do Kościoła Katolickiego.

...
Gość

Dziękuję, mnie to nie interesuje, nie życzę sobie, żeby moje pieniądze z moich podatków szły na lewe wydatki np. na pokropek, który nigdzie nie jest ujmowany i niby nic nie kosztuje, a jest wprost odwrotnie. Dlaczego dzieje się to bez mojej zgody?…

wpDiscuz