Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Jedenastolatka pod kołami autobusu szkolnego


na-sygnale

foto ilustracyjne

KSP Mława nabór

Dziewczynka z obrażeniami ręki trafiła do szpitala w Ciechanowie. Szofer był trzeźwy

Policja bada przebieg i okoliczności wypadku. Na razie ustalono, że w piątek 16 października ok. godz. 13.30 w miejscowości Proszkowo (gm. Szreńsk) kierujący autobusem marki Autosan, 69-letni mieszkaniec pow. płockiego, podczas wyprzedzania uderzył tyłem pojazdu w rowerzystkę. Poszkodowana to 11-letnia mieszkanka pow. mławskiego, z urazami ręki została przetransportowana do ciechanowskiej lecznicy. – Kierowca autobusu był trzeźwy. Trwają czynności policji – podaje Anna Pawłowska z mławskiej komendy policji.
I apeluje do kierujących samochodami o zachowanie bezpiecznej odległości od rowerzysty podczas manewru wyprzedzania. Zgodnie z Ustawą Prawo o ruchu drogowym, odległość ta powinna wynosić nie mniej niż 1 metr. – Nie zmuszajmy rowerzysty do zjeżdżania na nierówne pobocze drogi lub krawężnik. Taka sytuacja może doprowadzić do wywrócenia się rowerzysty. Pamiętajmy także, by przejeżdżając obok rowerzysty nie potraktować go wodą z kałuży – przestrzega.
Policja apeluje także do rowerzystów o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Jazda środkiem pasa lub obok drugiego rowerzysty, może utrudniać i tamować ruch innym pojazdom. Należy pamiętać także, że oświetlenie roweru po zmierzchu jest obowiązkiem. Warto również mieć na sobie kamizelkę odblaskową.

Oprac. el
Źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz