Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Biegacze z Mławy na maratonie w Poznaniu. Tumska Dycha


SONY DSCMiniony weekend był niezwykle pracowity dla biegaczy z powiatu mławskiego. Czterech z nich wzięło udział w szesnastej edycji maratonu poznańskiego. Natomiast Henryk Kuciejczyk walczył aż na dwóch imprezach rozegranych na terenie okręgu płockiego.

KSP Mława nabór

Do stolicy Wielkopolski wybrało się czterech naszych reprezentantów. Trzech z nich wystąpiło w barwach Mławy, natomiast czwarty, dyrektor mławskiego szpitala Jacek Białobłocki w zgłoszeniu startowym pod nazwa miasta, które reprezentuje, wpisał Rypin.

W sumie na trasę o długości ponad 42 kilometry wyruszyło ponad 6 tysięcy śmiałków. Pierwsze miejsce przypadło Emilowi Dobrowolskiemu z Chotomowa, któremu dotarcie do mety zajęło 2 godziny, 13 minuty i 50 sekund. W pobitym polu pozostawił koalicję zagranicznych biegaczy, na czele z Kenijczykiem Robertem Langatem oraz Ukraińcem Bogdanem Semenowyczem.

Spośród mławian najszybciej rywalizację ukończył Sebastian Kwieciński (1984 miejsce, czas 3.45.27). Oto lokaty pozostałych naszych biegaczy: Jerzy Grzebski (2839 miejsce, czas 3.57.31), Jarosław Okoński (4081 miejsce, czas 4.15.58, na zdjęciu), Białobłocki (5287 miejsce, czas 4.42.44)

Z kolei mieszkający w Szydłowie Kuciejczyk wziął udział w dwóch imprezach rozegranych w Skrwilnie i Płocku. Występ na obu oznaczał pokonanie odcinka o długości 10000 metrów – starty zakończyły się sukcesami naszego biegacza w kategorii wiekowej M-50. W Skrwilnie był drugi, natomiast na płockim zawodach sięgnął już główną nagrodę. W klasyfikacji generalnej uplasował się na 19. pozycji.

RS

Udostępnij:
Tagi:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

3 - liczba komentarzy w artykule "Biegacze z Mławy na maratonie w Poznaniu. Tumska Dycha"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
...
Gość

Mławscy biegacze biorą udział w maratonach na terenie całej Polski, bo biegacze już tak mają i maratony ich kręcą :), nie biegają dla splendoru, biegają dla siebie, wielu Mławian biega już w barwach innych miast.

cegła
Gość

W warszawskich maratonach również Mławiacy biorą udział od kilku lat i nawet niezłe wyniki mają.

...
Gość

Przystojnych biegaczy, maratończyków mamy w Mławie :), szkoda tylko, że pracy dla nich nie ma na miejscu i niestety wyemigrowali z Mławy.

wpDiscuz