Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Pierwszoklasiści – pasowani. Nauczyciele i pracownicy –nagrodzeni


slider13 października Szkoła Podstawowa w Wyszynach Kościelnych (gm. Stupsk) obchodziła podwójną uroczystość. Przede wszystkim dziewięcioro dzieci złożyło ślubowanie i zostało przez dyrektora Jacka Wiśniewskiego pasowanych na pierwszoklasistę.

KSP Mława nabór

W szkole uczy się około 50 dzieci, więc jest szkołą niewielką, jakich w powiecie jest kilkanaście. Uroczystość jednak odbyła się przy bardzo licznym udziale rodziców i zaproszonych gości, w ciepłym i przyjaznym klimacie. Nowi pierwszoklasiści, starannie przygotowani, bez tremy składali ślubowanie:
„Jestem małym Polakiem.
Kocham moją ojczyznę.
Pragnę dbać o dobre imię szkoły.
Przyrzekam być dobrym kolegą.
Przyrzekam być przyjacielem zwierząt i roślin.
Będę starał się swą nauką
Sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.
Ślubuję! ”
W związku z Dniem Edukacji Narodowej były również gratulacje i nagrody dla pedagogów i pracowników administracji.
Wójt Jacek Świderski przyznał nagrodę Justynie Józefowicz – wychowawczyni oddziału przedszkolnego.
Nagrody dyrektora szkoły otrzymali:
Ewa Kowalska – nauczycielka bibliotekarka
Anna Dębek – katechetka
Pracownicy administracji:
Aneta Kaszubska
Sabina Kłos
Roman Browarek

JK

« 1 z 2 »
Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

8 - liczba komentarzy w artykule "Pierwszoklasiści – pasowani. Nauczyciele i pracownicy –nagrodzeni"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Ja
Gość

Czytając te wpisy pod reportażem, odnoszę wrażenie, że niektórzy komentujący nie mają zielonego pojęcia, że Dzień Edukacji Narodowej to święto wszystkich pracowników szkoły. Nie tylko nauczycieli. Reasumując te nagrody dla pracowników niepedagogicznych nalażą im się, jak psu miska. I tyle w tym temacie:).

staton
Gość

Ale z tego podziału nagród wynika że w szkole jest 100% dobrej administracji i tylko 25% dobrych nauczycieli. A jeśli jest inaczej to skoro ktoś od razu zakłada że nagrody dla niepedagogicznych „się należą…” bo to święto wszystkich pracowników, to dajmy też wszystkim nauczycielom bo oni tez są pracownikami szkoły…. a może im się „miska” nie należy??
A ze zdjęć widać że uroczystość ładnie zorganizowana i oprawa bardzo ładna i na pewno niejedna osoba z pracowników szkoły się ładnie napracowała.

Robi
Gość

Nagrody należą się wszystkim pracownikom szkoły. Bez względu na to czy to nauczyciel, czy nie. I to dyrektor wie najlepiej komu i w jaki sposób ma je przydzielić.
Pieniądze zawsze wywołują niepotrzebne emocje.

mama
Gość

Brawo dla naszych pierwszoklasistów 🙂 W czasach, kiedy ja startowałam jako pierwszoklasista, w naszej szkole nie było jeszcze tradycji pasowania, takie chwile się zapamiętuje.

Pio
Gość

Zapewne w następnym roku nagrody otrzymają tylko nauczyciele, a wstyd to może tylko tego, że wielu z tych nauczycieli nie przykładało się do swojej pracy. Mam nadzieję, że z nowym dyrektorem to się zmieni.

staton
Gość

Szkoła liczy 12 nauczycieli z czego trzech otrzymuje nagrody. A druga trójca to pracownicy administracyjni. Czyżby w tak małej szkole też było 12 osób administracji? Więc…albo grono pedagogiczne w szkole nie zasłużyło, (w co wątpię), albo połączono Dzień Edukacji Narodowej z Dniem Urzędnika Samorządowego (wypada 27 maja). Trochę głupio, trochę wstyd…..

emeryt
Gość

Ja nie widzę tu powodu do wstydu. A założenie że miernikiem „zasług” jest % nagrodzonych w grupie zawodowej dało takie a nie inne wnioski. No i pracownicy szkół nigdy nie świętowali dnia samorządowca z tego co wiem 🙂

...
Gość

Porównywanie pracy nauczyciela z pracą administracji (przyznawanie nagród) w Dniu Edukacji Narodowej jest nieco niesmaczne, tym bardziej jeśli 25% nauczycieli otrzymało nagrody, a pracownicy administracyjni zostali nagrodzeni w 50% ? czy 100% ? – ciekawe kryteria.

wpDiscuz