Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Mieszkańców Mławy cieszy ta inwestycja


sliderNie było przecięcia wstęgi ani szampana, otwarcie zgromadziło jednak liczną grupę mieszkańców Mławy.

KSP Mława nabór

W imieniu władz spółki PKP S.A Bartosz Szubski, dyrektor Departamentu Inwestycji  opowiedział o dworcach systemowych i inwestycjach PKP.
Burmistrz Sławomir Kowalewski zaoferował współpracę miasta przy dalszym zagospodarowaniu otoczenia dworca. Wymienił tu budowę parkingów i placu rekreacji. Mława cieszy się z tej inwestycji, dobrze że nie musimy się wstydzić, bo w tym miejscu wcześniej była informacja, że najbliższa toaleta w Działdowie.

Piękny dworzec, szkoda tylko że pociągi się nie zatrzymują – postulowali po oficjalnych przemowach mieszkańcy. Bartosz Szubski nie obiecał większej ilości połączeń, zadeklarował jednak podnoszenie komfortu jazdy poprzez unowocześnienie taboru.

PKP przewidziało atrakcje towarzyszące otwarciu – zwłaszcza dla najmłodszych mieszkańców. Można było zagrać w interaktywne gry, pomalować twarz, lub budować dworce i kolejki z klocków.

Mławski dworzec będzie otwarty w godzinach: 3.15 – 00.00. Kasy będą czynne w godzinach: 5.10 – 16.40 (od poniedziałku do soboty) oraz w godzinach: 6.40 – 17.40 (w niedziele i święta).

(red.)

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

11 - liczba komentarzy w artykule "Mieszkańców Mławy cieszy ta inwestycja"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Historyk
Gość

Jak to skąd. Ze szkoły podstawowej na Wólce. I nie bądź zdziwiony. Przyszły elektorat już dzisiaj trzeba sobie wychowywać. Przykład: Kto jest lepszy, dzieci? Bóg czy dzieduszka Stalin? – Bóg! – odpowiadały maluchy. – To krzyczcie, żeby Bóg dał wam cukierków. Dzieci krzyczą. Nic. – A teraz krzyczcie, żeby Stalin wam dał cukierków. Krzyczą. Cukierki lecą z balkonu wysypywane z wiadra przez sowieckiego żołnierza. Dzieciaki, kto dał Wam dworzec? – ……………….. odpowiedziały maluchy, a kto dał Wam baloniki? – ………………………………… odpowiedziały dzieci.

Z daleka
Gość

przepraszam, ale pozwolę sobie zadać Państwu. Skąd wzięli się na tym otwarciu nauczyciele z pobliskiej szkoły wraz ze swoimi wychowankami ?

Pijany konduktor
Gość

„Kolorowych jarmarków, Blaszanych zegarków, Pierzastych kogucików, Baloników na druciku, Motyli drewnianych, Koników bujanych, Cukrowej waty, Z piernika chaty”. Ale kogo tam nie było, to Janusz Laskowski nie dośpiewał. Proszę popatrzeć na zdjęcia i dośpiewać samemu „Moje gały tam widziały ….”

mink
Gość

proponuję zajrzeć do rozkładu jazdy i wszystkie pociągi pośpieszne zatrzymują się w Mławie. A pendolino w Ciechanowie się jeszcze nie zatrzymuje.

brrr
Gość

Mnie również cieszy nowy, ładny dworzec. Pomijając, że stary był obskurny, to zimą czekając na pociąg można było zamarznąć. Inna sprawa, że dworzec to zawsze wizytówka dla miasta…

wpDiscuz