Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Uroczyście i wesoło. Dzień Edukacji Narodowej w Mławie


obrazek

foto: codziennikmlawski

KSP Mława nabór

Pierwsza część Dnia Edukacji Narodowej w I liceum Ogólnokształcącym w Mławie była poważna, natomiast koncert grupy grającej muzyczne hity z lat 60 i 70 rozluźnił atmosferę.

Uroczystości – tradycyjnie już – zorganizowały razem władze miast i powiatu. Obecny był burmistrz Sławomir Kowalewski, starosta Włodzimierz Wojnarowski, urzędnicy, radni i najważniejsi goście – pracownicy placówek oświatowych. Ci ostatni usłyszeli podziękowania za ogromną pracę i poświęcenie na rzecz drugiego człowieka oraz życzenia sukcesów, zdrowia, zaangażowania i cierpliwości dla młodych ludzi.
Dziewięcioro pedagogów ze szkół powiatowych odebrało Nagrody Starosty, a siedmioro z placówek prowadzonych przez miasto – Nagrody Burmistrza. Zespół Placówek Oświatowych nr 1 w Mławie otrzymał medal „Pro Masovia”, marszałek wyróżnił też kilku belfrów.
Po oficjalnych obchodach Dnia Nauczyciela wystąpił zespól Żuki. Pięciu muzyków zaprezentowało m.in. przeboje Beatlesów – „Only need is love” czy „Ob-La-DI, Ob-La-Da”. Żywe rytmy zachęciły do pląsów „na parkiecie”.

el

Nagrodzeni przez burmistrza (w kolejności wyczytywania):
Krystyna Żebrowska (Miejskie Przedszkole Samorządowe nr 4 w Mławie), Teresa Radziszewska (MPS nr 1 w Mławie), Hanna Kanigowska (Zespół Placówek Oświatowych nr 4 w Mławie), Anna Robaczewska (ZPO nr 3 w Mławie), Joanna Czugaj (Szkoła Podstawowa nr 6 w Mławie), Katarzyna Joanna Próchniak (gimnazjum nr 1 w Mławie), Jakub Michał Kowalewski (Gim. nr 1 w Mławie).

Nagrodzeni przez starostę: Anna Drozdowska (Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Mławie), Stefan Wojnarowski (Zespół Szkół nr 3 w Mławie), Maria Luberacka-Cobas (I Liceum Ogólnokształcące w Mławie), Joanna Czapska (ZS nr 3 w Mławie), Katarzyna Lewandowska (ZS nr 2 w Mławie), Agnieszka Żebrowska (SOS-W w Mławie), Robert Wieczorek (ZS nr 4 w Mławie), Kamila Żmijewska (ZS nr 1 w Mławie), Urszula Sumeradzka (Poradnia Pedagogiczno-Psychologiczna w Mławie).

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

19 - liczba komentarzy w artykule "Uroczyście i wesoło. Dzień Edukacji Narodowej w Mławie"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
analityk
Gość

Nauczyciel powinien uczyć w miejscu pracy, czyli w szkole i niech tak zostanie. Proszę też nie z zapominać, że niektórzy posiadają specyficzne trudności w nauce czytania i pisania, jak np. dysleksja.

staton
Gość

A kiedy jest dzień korepetytora, czyli inaczej dzień pracującego ciężko po godzinach nauczyciela, poprawiającego to co skopał inny kolega nauczyciel z powodu lajtowego prowadzenia zajęć w szkole, gdyż musiał być wypoczętym na popołudniowe poprawianie (czyt. korepetycje) po innym koledze nauczycielu??

spóźniony
Gość

o Dniu Korepetytora jeszcze nic nie ma w sieci ;), ale jest inne pożyteczne święto Dzień Ćwiczenia Przed Lustrem Prośby o Podwyżkę Płacy, przypada 22 września… każdemu się przyda 😀

Rodzic
Gość

Nie rozumiem dlaczego stan nauczycielski jest tak uprzywilejowany.Żenada. Tylko nie odpowiadajcie mi, że to ucz czyjeś dzieci i takie tam ble, ble ble.

Dorota
Gość

Lans, lans i jeszcze raz lans. Pałka bardzo trafne podsumowanie.

...
Gość

Pałka, jesteś nauczycielką czy kimś z obsługi??, jeśli to pierwsze, to współczuję dzieciom, jeśli kimś z obsługi, to wybaczam, jeśli natomiast dzieckiem , to nie pij jednak wina, lepiej naucz się ortografii albo naucz się korzystać z korektora błędów, a dopiero pisz, ok??. Żenada.

ewa K
Gość

moim skromnym zdaniem wytykanie komuś popełniania błędów ort. jest mało eleganckie, niekulturalne i małostkowe

staton
Gość

Teraz rozumiem skąd się bierze małostkowość u nauczycieli. Ciągle wytykają innym błędy.

ewa K
Gość

cóż… piszemy (komentujemy) poza szkołą, więc to nie dyktando, dla mnie liczy się wyczucie miejsca i czasu 🙂

staton
Gość
A ja myślę, że z treści pisanych przez p. Pałka w sposób dosyć jasny wynika, że zalicza się do grona „poważnych, statecznych nauczycieli”, a w tym wypadku taki błąd chluby nie przynosi. Śmiem twierdzić że moja wspaniała Pani od polskiego nigdy by tak nie napisała, a i ja, dzisiaj jako dorosły facet dostałbym od niej po uszach za coś takiego. Nauczycielem tak jak policjantem, strażakiem, lekarzem po prostu się jest (a przynajmniej być się powinno). Tym bardziej wypowiadając się publicznie. Z wypowiedzi pani ewa K wyczuwam, że broni swój-swego. Cóż… dzieci strofować wolno…od nauczycieli ręce precz. Nauczyciel ma zawsze rację!!!… Czytaj więcej »
ewa K
Gość

A tu się Szanowny Pan Staton myli, z edukacją na szczęście nic już wspólnego nie mam. Za szkołą nigdy nie przepadałam, szczególnie średnią. Nie lubię natomiast „komentarzowych troli”, czepianie się ortografii to u nas w Polsze standard. Są ludzie, którzy nie są w stanie pojąć ortograficznych zasad. I co z tego, jeśli piszą z sensem? I w Pana wypowiedzi, gdyby się postarać, znalazłoby się kilka miejsc, w których brak znaków interpunkcyjnych. W mojej szkole na lekcjach j. polskiego błędnie postawione 2 znaki interpunkcyjne lub ich brak = 1 ortograf, i ocena mniej… Takie to były czasy.

...
Gość

Szanowna Pani ewo K. nie obrażaj mnie i nie nazywaj trollem, ja Cię nie obrażam. Podstawowe zasady ortograficzne każdy kończący podstawówkę winien znać, bo błędy ortograficzne zacierają sens wypowiedzi. Nauczyciel winien uczyć i być autorytetem przynajmniej ze znajomości języka ojczystego. Jeśli robi błędy winien umieć korzystać z automatycznego korektora błędów i nie byłoby tej, jakże zbędnej i żenującej dyskusji. Błędy interpunkcyjne i stylistyczne to już zupełnie co innego i nie porównuj ich do ortografii. To żenada. 🙂

James Błond
Gość

http://www.rzepkanapulsie.pl/od-purysty-jezykowego-do-prostaka-i-troglodyty/ Polecam, szczególnie osobie pod nickiem „…”, ciekawe spostrzeżenia, do refleksji.

-100
Gość

Popieram, oj z kulturą u nas niestety nie tak wesoło

...
Gość

Tylko nauczyciel przelicza błędy interpunkcyjna i stylistyczne na błędy ortograficzne 😛

staton
Gość
Nic się nie pomyliłem wierząc że w którymś momencie wyjdzie szydło (przepraszam Panią Beatę) z worka. To już dalej nie dyskutuję…. naprawdę. Solidarność zawodowa się ujawniła i wszystko jasne. A może wręcz to ta sama osoba pod innym nickiem pisze, stąd taka obrona?? Natomiast użycie słowa ” w Polsze” przez nauczyciela (nawet byłego i sfrustrowaneg)…. co najmniej nie wypada, choćby nie wiem w jakim kontekście było użyte. Dla mnie jest to po prostu Polska…. i może nieźle pogubiona, ale ta za którą wielu krew przelało. Dosyć już….Pax, pax, pax…. I tak dla rozładowania napięcia….hehehehe…. Jedzie w przedziale osiem osób. Która… Czytaj więcej »
ewa K
Gość

naucza to raczej Pan 😉 dobrej nocy 🙂

wpDiscuz