Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Potop w przedszkolu. Wody było po kostki


WP_20151011_15_26_37_ProDziś i jutro dzieci będą musiały zostać w domach. W środę mogą już wrócić do placówki, choć remont zalanych pomieszczeń jeszcze trochę potrwa.

KSP Mława nabór

Prawdopodobnie w piątek w nocy lub w sobotę rano pękł wężyk przy umywalce na pierwszym piętrze Miejskiego Przedszkola Samorządowego nr 3 w Mławie. – Woda leciała długo, poza tym było duże ciśnienie, na tyle, że odpływ w łazience nie był w stanie odprowadzić jej – informuje Elżbieta Bieńkowska, dyrektor mławskiego Zespołu Placówek Oświatowych nr 3, w skład którego wchodzi to przedszkole. NaWP_20151011_15_27_17_Pro podłodze było jej po kostki, sączyła się po ścianach na dół, zalane zostały dwie sale zajęć, dwie łazienki, gabinet dyrektora i jedna ściana w sekretariacie.

Awarię w niedzielę odkryła firma ochraniająca budynek i powiadomiła m.in. dyrekcję.
Wezwano także straż pożarną, która wypompowała ciecz z powierzchni ok. 300 m kw. Jeszcze tego dnia powiadomiono rodziców, że dziś i we wtorek przedszkole będzie nieczynne. – Przyszedł tylko jeden tata z dzieckiem, przyznał, że nie odbierali wczoraj telefonu i zapomnieli oddzwonić – zdradza dyrektor Bieńkowska.

20151012_085828Prawdopodobnie już od środy maluchy będą mogły wrócić do przedszkola, zalane pomieszczenia zostaną odizolowane, będą osuszane i remontowane. Dzieci będą musiały się pomieścić w trzech salach, gdzie nie wdarła się woda. Jak zauważa szefowa ZPO nr 3 nie powinno być z tym problemu, ponieważ w tym okresie absencja jest duża, poza tym sala na piętrze, gdzie doszło do awarii ma zalaną tylko podłogę, więc niedługo powinna także być gotowa do użytku.

Rozważano też możliwość umieszczenia podopiecznych na czas napraw w innych przedszkolach, ale mogłoby stanowić to kłopot dla rodziców, którzy mieszkają w pobliżu, a ich pociechy trafiłyby w nowe środowisko.

el

foto: ZPO nr 3 w Mławie

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz