Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Okradli 91- letnią seniorkę. Podali się za pracowników firmy wodociągowej.


na-sygnaleMławska policja ustala sprawców kradzieży, którzy weszli do mieszkania 91- letniej mławianki, twierdząc że są pracownikami firmy wodociągowej. Seniorka straciła kilkanaście tysięcy złotych.

KSP Mława nabór

Do zdarzenia doszło w czwartek, 8 października ok. godz. 11.00 w jednym z bloków w centrum Mławy. Do mieszkania seniorki zapukała młoda kobieta, która oświadczyła, że jest pracownikiem firmy wodociągowej. Wyjaśniła, że doszło do awarii i prawdopodobnie zanieczyszczenia wody, więc musi to skontrolować. W trakcie tej kontroli do mieszkania wszedł młody mężczyzna, który również podawał się za pracownika wodociągów. Po dokonanej kontroli oboje opuścili mieszkanie seniorki. Jak się potem okazało, wykorzystując nieuwagę właścicielki mieszkania , ukradli przechowywane w domu pieniądze. Seniorka powiadomiła policję dopiero następnego dnia. Trwają czynności.

Policja przestrzega aby nie wpuszczać do domu lub mieszkania nikogo obcego, szczególnie gdy jesteśmy sami. Nagła wizyta nieznanego pracownika administracji budynku, wodociągów czy gazownictwa, powinna wzbudzić naszą ostrożność. Warto mieć również numer telefonu do administratora budynku, aby skonsultować z nim powód wizyty wszelkiego rodzaju specjalistów, zanim wpuścimy ich do mieszkania. Gdy jesteśmy sami, należy poprosić zaufanego sąsiada o pomoc. W przypadku jakichkolwiek podejrzeń należy natychmiast powiadomić policję.

KPP Mława

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz