Powództwo przeciwegzekucyjne – jeden ze środków obrony w postępowaniu egzekucyjnym
— 02/04/2018W przypadku gdy postępowanie sądowe zostało już prawomocnie zakończone, a sprawa trafiła do komornika, dłużnik wciąż ma możliwość obrony przed…
Trzeba było przejść przez pole „minowe” z zawiązanymi oczyma, prawidłowo rzucić granatem, sprawdzić celność oka w strzelaniu z wiatrówki.
10 października br. grupa nieformalna „Mława miasto zabytkowe” pod komendą Roberta Zaborowskiego poprowadziła grupę mławiaków i gości z Makowa Mazowieckiego szlakiem linii schronów bojowych z czasów II wojny światowej.
Nie był to jednak zwykły marsz. Uczestnicy na czas gry zostali wcieleni do 78 PP, choć większość uczestników była w wieku przedpoborowym.
Błyskawicznie utworzono z nich trzy bataliony, które w krótkich odstępach czasowych wyruszyły z parkingu w okolicy LG leśnymi ścieżkami wzdłuż fragmentu linii obronnej. Po drodze na maszerujących czekały różne zadania. Trzeba było przejść przez pole „minowe” z zawiązanymi oczyma, prawidłowo rzucić granatem, sprawdzić celność oka w strzelaniu z wiatrówki. Była też rywalizacja sportowa w przeciąganiu liny.
Pierwszym batalionem dowodził Marcin Dominiak z Grupy Rekonstrukcji Historycznej 79 PP w mundurze oficera WP. Jako gość w grze uczestniczył komendant WKU Ciechanów ppłk Krzysztof Futyna.
Oprócz walorów rekreacyjnych, celem gry było propagowanie wiedzy historycznej o Pozycji Mława.
Gra Terenowa ’39 to bardzo ciekawy sposób spędzenia weekendu dla dorosłych i dzieci. Trasa naprawdę do przejścia dla każdego. Ci co nie byli, niech żałują!
JK
KOMENTARZE
2 - liczba komentarzy w artykule "Mławska Gra Terenowa ’39"
Fajnie, że ludziom chce się chcieć.Gratulacje dla organizatorów
Super gra Mój syn jest zachwycony i za rok idzie z bagnetem