Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
meblolux

Mławska Gra Terenowa ’39


slider

foto: codziennikmlawski

Trzeba było przejść przez pole „minowe” z zawiązanymi oczyma, prawidłowo rzucić granatem, sprawdzić celność oka w strzelaniu z wiatrówki.

10 października br. grupa nieformalna „Mława miasto zabytkowe” pod komendą Roberta Zaborowskiego poprowadziła grupę mławiaków i gości z Makowa Mazowieckiego szlakiem linii schronów bojowych z czasów II wojny światowej.

Nie był to jednak zwykły marsz. Uczestnicy na czas gry zostali wcieleni do 78 PP, choć większość uczestników była w wieku przedpoborowym.
Błyskawicznie utworzono z nich trzy bataliony, które w krótkich obrazek2odstępach czasowych wyruszyły z parkingu w okolicy LG leśnymi ścieżkami wzdłuż fragmentu linii obronnej. Po drodze na maszerujących czekały różne zadania. Trzeba było przejść przez pole „minowe” z zawiązanymi oczyma, prawidłowo rzucić granatem, sprawdzić celność oka w strzelaniu z wiatrówki. Była też rywalizacja sportowa w przeciąganiu liny.

Pierwszym batalionem dowodził Marcin Dominiak z Grupy Rekonstrukcji Historycznej 79 PP w mundurze oficera WP. Jako gość w grze uczestniczył komendant WKU Ciechanów ppłk Krzysztof Futyna.
Oprócz walorów rekreacyjnych, celem gry było propagowanie wiedzy historycznej o Pozycji Mława.

Gra Terenowa ’39 to bardzo ciekawy sposób spędzenia weekendu dla dorosłych i dzieci. Trasa naprawdę do przejścia dla każdego. Ci co nie byli, niech żałują!

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

2 - liczba komentarzy w artykule "Mławska Gra Terenowa ’39"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
OL
Gość

Fajnie, że ludziom chce się chcieć.Gratulacje dla organizatorów

Jolanta
Gość

Super gra Mój syn jest zachwycony i za rok idzie z bagnetem

wpDiscuz