Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Pamiątkowy kamień w parku będzie przeniesiony


 

KSP Mława nabór

obrazekPamiątkowy kamień przeniesiony zostanie na drugą stronę Dębu Niepodległości. W mławskim parku od kilku dni trwają prace ziemne przy Dębie Niepodległości. W wykonanym wykopie został wylany betonowy postument pod  kamień z pamiątkową tablicą.

Zapytaliśmy mławski ratusz o powody przeniesienia kamienia. – Propozycję zmiany lokalizacji kamienia złożył Prezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Mławskiej. Miejsce, na którym stanie będzie bardzie funkcjonalne, a kamień z ozdobną tablicą będzie lepiej widoczny dla osób spacerujących po parku. Po przestawieniu kamień będzie stał frontem do głównej alei, jednak wciąż przy Dębie Niepodległości. Kamień ozdobi nowa, szklana tablica o wymiarach 80 x 60 cm (prostokąt w poziomie ) ozdobiona m.in. napisem „DĄB NIEPODLEGŁOŚCI 1918) oraz godłem Polski z lat 20. XX wieku.

Odsłonięcie tablicy jest zaplanowane na 11 listopada br. Stara tablica (z lat 80. ubiegłego wieku) zostanie przekazana do Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej – wyjaśnia miejski rzecznik prasowy Magdalena Grzywacz.

(red)

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz