Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
złóż życzenia na portalu codziennikmlawski.pl
Logo

Obrazki malowane duszą


foto: codziennikmlawski

foto: codziennikmlawski

Soczysta zieleń, krajobrazy, zwierzęta, budynki – tak Ratowo (gm. Radzanów) widzieli podczas czerwcowych warsztatów młodzi malarze.

W sali wystawowej Miejskiego Domu Kultury w Mławie w piątek 2 października otwarta została poplenerowa wystawa prac malarskich wykonanych przez mławską i żuromińską młodzież. Kilkunastoletni artyści pod opieką malarek Joanny Rodowicz i Beaty Sobieraj reprezentujących odpowiednio Związek Twórców Ziemi Zawkrzeńskiej i Żuromińskie Stowarzyszenie WZU wybrali się w czerwcu na warsztaty w Ratowie. Powstały tam, jak wyraziła się Joanna Sobieraj, obrazki malowane duszą. Przedstawiają w większości okoliczne krajobrazy. Wernisaż to pokłosie tego wypadu.
Był to już drugi plener, organizatorzy zapowiadają kolejne.

el

Pin It
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

1 Komentarz w artykule "Obrazki malowane duszą"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
soczysta zieleń
Gość

uwielbiam zieleń, ale… staram się zawsze przypominać swoim uczniom, by idąc malować w plener zapomnieli właśnie o zieleni, zwłaszcza o takiej „prosto z tubki”, przy wnikliwszej obserwacji zawsze okazuje się, że mieszanina jest jednak bardziej skomplikowana niż zaproponował producent 😉

wpDiscuz