Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Plener Malarski – piękno Ziemi Zawkrzeńskiej w oczach młodzieży


IMG_2328W dniu 2 października o godz. 1700 w sali wystawowej mławskiego kina odbędzie się wernisaż prezentujący prace malarskie wykonane przez młodzież mławską i żuromińską. Prace młodzież malowała w czerwcu b.r., w malowniczej miejscowości powiatu mławskiego – Ratowie.

KSP Mława nabór

Plener zorganizowało mławskie stowarzyszenie Związek Twórców Ziemi Zawkrzeńskiej oraz Żuromińskie Stowarzyszenie WZU. Opiekunami warsztatów były malarki Joanna Rodowicz (ze strony ZTZZ) oraz Beata Sobieraj (WZU).
W plenerze udział wzięło po kilkanaście osób z obu powiatów. Był to już drugi i jak twierdzą organizatorzy nieostatni wspólny plener. Ideą organizowania warsztatów malarskich, jest po pierwsze integracja środowisk sąsiadujących z sobą powiatów, po drugie uwrażliwienie młodzieży na sztukę.
Młodzież oprócz malowania, miała przyjemność zwiedzić wraz z księdzem Bogdanem Pawłowskim klasztor oraz piękną okolicę Ratowa, gdzie rzeka Mławka wpada do Wkry. Na koniec był grill i pyszne kiełbaski.
Organizatorzy zapraszają wszystkich na obejrzenie wystawionych prac.
Sponsorem warsztatów było Starostwo Powiatu Mławskiego, które wsparło finansowo organizację pleneru w ramach otwartych konkursów ofert na organizację zadań związanych z upowszechnianiem kultury w 2015 roku.

źródło i foto: ZTZZ Mława

IMG_2301IMG_2290IMG_2366IMG_2371

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz